Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak bezpiecznie wykonywać praktyki wewnętrzne

Ćwiczenia do użytku wewnętrznego czy też energetyczne mogą okazać się dla nas szkodliwe. Niezbędne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Takimi zasadami bezpieczeństwa są zasady Huny.
IKE. Wykonuj praktyki zawsze w zwykłym stanie świadomości. Nie ćwicz po alkoholu czy narkotykach, czyli w stanie zmienionej percepcji. Nie ćwicz również gdy przysypiasz i trudno jest ci zachować czujność.
KALA. Dbaj o to, by ćwiczyć w stanie zrelaksowania. Możesz używać podczas praktyki delikatnego uśmiechu i mudry relaksującej, gyan mudry. Skutki praktyki nie zależą od mocnego napinania mięśni.
MAKIA. Zawsze ćwicz w konkretnym celu. Zanim podejmiesz się ćwiczenia postaw sobie konkretny cel, który chcesz osiągnąć. Powinieneś zawsze wiedzieć czemu służy dana praktyka.
MANAWA. Zachowuj kontakt z chwilą obecną. Niech ćwiczenia nigdy nie ponoszą cię w świat wspomnień czy też marzeń. Upewniaj się, że masz dobry kontakt z otoczeniem zewnętrznym, z tym, co się teraz dzieje, również i w twoim wnętrzu.
ALOHA. Ćwiczenie powinno poprawiać twoje samopoczucie i dawać ci pozytywne odczucia. Nigdy nie ćwicz kiedy czujesz się z tego powodu źle. Jeżeli praktyka zadaje ci ból i dyskomfort natychmiast ją przerwij. We właściwie wykonywanej praktyce powinieneś czuć się wygodnie.
MANA. Nigdy nie wykonuj ćwiczenia jeżeli masz na jego temat wątpliwości. Jeżeli odczuwasz niepokój spowodowany ćwiczeniem przerwij je. Właściwie wykonywana praktyka sprawia, że czujesz się bardziej pewny siebie. Jeśli dzieje się odwrotnie to albo nie pracujesz właściwie, albo samo ćwiczenie nie jest odpowiednie.
PONO. Pracuj elastycznie, nie narzucaj na siebie sztucznego systemu praktyki. Nie planuj praktyk na poziomie rozumu. Nie ulegaj rutynie. Niech twoje podejście do praktyki będzie naturalne i spontaniczne. Ćwicz ze względów praktycznych a nie teoretycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz