Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak docierać do wolności poprzez uwagę

Są momenty, kiedy coś lub ktoś przyciąga cię i czujesz się zniewolony. Reakcją na to jest najczęściej albo poddanie się temu, albo walka. Sugeruję zacząć robić coś innego. Ilekroć pojawi się taki moment, w którym coś lub ktoś zdaje się ograniczać twoją wolność, stań się uważny.
Bycie uważnym wymaga zaangażowania. To nie jest mechaniczne. Chcielibyśmy, by wszystko działo się automatycznie, dlatego tworzymy coraz to bardziej zautomatyzowane wynalazki. To dobre, bo można zająć się czymś istotniejszym. Niemniej automatyzacja nie odnosi się do bycia świadomym.
Tego po prostu zrobić się nie da. Dlatego od nas tylko zależy czy będziemy dostatecznie uważni, czy nie.
Człowiek, okoliczność, myśl, rzecz potrafią niejako "pochłaniać" naszą energię. Czujemy się wtedy złapani w pułapkę. Co zrobić? Szamotać się i walczyć? A może dać się opętać i zmiażdżyć? Nie. Zacznijmy być uważni.
Spójrz na to, z czym masz problem. Ta praktyka w Hunie nazywa się "nalu". Zrób nalu na problemie. Obserwuj go z intencją odkrycia w nim czegoś nowego. To proste. Możesz to stosować wobec ludzi i przedmiotów, wobec własnych żądz cielesnych, uczuć i myśli.
Skończ, gdy poczujesz, że wystarczy.
Powtarzaj gdzie chcesz i kiedy zechcesz.
Uwaga wyprowadza na wolność. Komunikuje cię z prawdziwą naturą twoją własną i osoby lub rzeczy czy też czegokolwiek innego, co znajduje się na zewnątrz.
To złudzenia, warstwa myśli generuje stan zniewolenia. Uwaga rozcina te iluzoryczne pęta.
Spróbuj nalu wykonywanego w ten sposób a sam się o tym przekonasz. Jedno pokazanie warte jest tysiąca wyjaśnień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz