Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak harmonizować swoje relacje z ludźmi

Zdarza się, że ktoś nas zwyczajnie denerwuje. Obecność lub działanie tej osoby z jakiegoś powodu wiąże się z naszą irytacją i niewygodą. I często jest to dobry, zdrowy objaw. W ten sposób normalny człowiek reaguje na patologię. Wydaje mu się ona nie na miejscu, ma chorą i destrukcyjną wibrację.
Są jednak momenty, gdy złościmy się z powodu własnego, wewnętrznego stanu. Bywa, że jesteśmy po prostu zestresowani czymś, np. podatkami, opłatami, problemami w związku.
I wtedy wybuchamy. Pojawia się bodziec i następuje reakcja.
Harmonizacja relacji z innymi wymaga od nas przede wszystkim przyjrzenia się naszej własnej kondycji wewnętrznej i zewnętrznej. Wymienia się kilka czynników, które okazują się generalnie istotne dla zdrowia:
 1. Woda
 2. Sen
 3. Świeże powietrze
 4. Aktywność fizyczna
 5. Dieta
Warto zadać sobie pytanie czy nie brakuje nam doświadczenia jednego z tych czynników. Bywa bowiem, że przywracanie wewnętrznej równowagi, w tym harmonizowanie relacji z innymi wymaga od nas zaspokojenia potrzeb naturalnych na podstawowym poziomie.
Jeśli już upewnimy się, że dajemy sobie to, czego nam potrzeba na poziomie ciała, przenieśmy uwagę na sferę psychiki.
Jednym z najprostszych, ale i najpotężniejszych sposobów na harmonizowanie relacji z innymi jest ho'oponopono w wersji dr Hew Lena. Po prostu powtarzamy cztery wersy (zachęcam, by łączyć każdy z nich z oddechem - mówimy go na wydechu i przechodzimy do następnego, ale nie jest to konieczne). Wypowiadaj cztery wersy:
 1. Jest mi przykro
 2. Proszę, wybacz mi
 3. Kocham Cię
 4. Dziękuję Ci
Rób to ze skupieniem, odczuwaj.
Inny sposób to wyobrażenie sobie, że otacza nas pole jasnego światła. Mówimy do tego pola la'a kea (światła miłości) myśląc o osobie, z którą mamy konflikt: "zharmonizuj energię między nami", następnie skupiasz się na odczuwaniu i obserwujesz doświadczenie do momentu, aż poczujesz, że wystarczy. Działa to oczywiście na odległość, ale możesz stosować i w bliskości drugiej osoby.
Tego rodzaju praktyki można wykonywać gdzie chcemy i kiedy chcemy, w dowolnej pozycji ciała, z otwartymi lub zamkniętymi oczami.
(A może podzielisz się w komentarzu poniżej pomysłami z Huny czy innych systemów na to, jak można wprowadzać równowagę do naszych relacji z ludźmi?)

1 komentarz:

 1. Musi wszystko ze sobą współgrać, to prawda. Ślę pozdrowienia :-)

  OdpowiedzUsuń