Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak właściwie uczyć się technik pracy z energią

Dla wielu osób rozpoczynanie praktyki według opisu w książce albo w artykule jest dużym problemem. Można popaść w bardzo poważny stres, kiedy chcemy wcielać sztucznie zasady opisane przez kogoś w jakimś miejscu. I to właśnie owa sztuczność jest główną przeszkodą.
Nie znam innego sposobu żeby jej uniknąć, jak bezpośredni kontakt z kimś, kto urzeczywistnia pewną wiedzę. Każdy z nas ma bardzo indywidualne środowisko życia. Kontakt z drugą żywą osobą jest zarazem pewną formą autorefleksji i uwalniania się od egocentryzmu.
Wychodzimy poza obszar naszych subiektywnych wtrętów, aby skomunikować się z rzeczywistością. Pomaga nam w tym druga osoba.
Nie twierdzę, że z książek nie można się niczego nauczyć, to samo odnosi się do filmów instruktażowych itd. Chodzi o to, że kontakt z kimś tu i teraz, kto ma doświadczenie, pomaga nam odpowiednio przygotować się duchowo, mentalnie i fizycznie na przyjęcie określonych zmian.
Każda praktyka wiąże się ze zmianą, zmianą działania ciała, energii i umysłu. Na wiele z tych zmian po prostu nie jesteśmy gotowi. Dzieje się to z powodu sieci nawyków, w jaką zabrnęliśmy.
Wprowadzanie do swojego życia nowych praktyk wiąże się z tworzeniem nowych nawyków, które ułatwiają i na dłuższą metę umożliwią wytrwałe ich stosowanie. Jeżeli jednak jesteśmy pozostawieni sami sobie, z książką czy nagraniem, czujemy się bezradni wobec nagromadzonych nawyków.
Druga osoba, w tym momencie instruktor, nauczyciel daje nam nowe wzorce, wspiera nas także energetycznie, dlatego przetwarzanie nawyków staje się dużo łatwiejsze.
Kiedy przeczytasz mój opis "rozluźnij się" to zaczniesz konfrontować się się ze swoimi stresogennymi nawykami, jeżeli nie rozwinąłeś umiejętności relaksacji. Po chwili stwierdzisz, że "jestem do niczego", że przekazuję ci jakieś bzdury, niepraktyczne, że zaczynasz czuć się raczej gorzej niż lepiej.
Twierdzę, że nic nie zastąpi bezpośredniego przekazu. Może się odbywać za pośrednictwem internetu na odległość, ale musisz mieć kontakt energetyczny z osobą, która przekaże ci instrukcje oraz da wsparcie poprzez własny wzorzec i własną energię.
Na podstawie tego wsparcia zdołasz uzyskać wgląd we własne nawyki, w źródło zachowań.
Znajdź zatem kogoś, kto pomoże ci odnaleźć drogę do doświadczenia energii. Dopiero wtedy wszelkie książki i opisy ożyją. Przestaniesz się stresować, otworzysz się na nowe, nawet na to, czego nie nauczył cię twój nauczyciel.
Ktoś, kto zna się na rzeczy, przekazuje ci uniwersalne zasady.
Jak znaleźć tego właściwego nauczyciela? Odpowiem zgodnie z własnym przekonaniem hermetycznym: "kiedy uczeń jest gotowy, na jego drodze staje mistrz".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz