Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Wiedza jest bardzo wartościowa

Gdybyśmy nie uczestniczyli w wiedzy ludzkiej, musielibyśmy się sami wszystkiego uczyć. Zastajemy jednak dorobek kulturowy, z którego czerpiemy pełnymi garściami.
Huna należy do tego dorobku, podobnie jak Joga, Zen i inne systemy.
Mądry człowiek ceni wiedzę. Nie ze względu na to tylko, że przynosi jakieś informacje. Sensem wiedzy jest możliwość zastosowania jej w doświadczeniu. I nieważne czy chodzi o wiedzę filozoficzną, która pomaga nam odpowiednio widzieć siebie i świat, czy praktyczną, związaną z problemami życia.
Doceniajmy wiedzę i ją pogłębiajmy. Wiedza daje możliwość pokonania swoich słabości i rozwinięcia mocy i umiejętności.
Dzięki wiedzy możesz podwoić, potroić swoje zarobki, lub zwiększyć je dziesięciokrotnie albo stokrotnie. Dzięki wiedzy możemy unikać olbrzymiej ilości błędów, osiągać rzeczy łatwiej i przyjemniej.
Ci, którzy nie chcą się uczyć, popełniają fatalną pomyłkę. Mamy w swoim ciele inercję, która sprawia, że zdobywanie wiedzy, jeżeli nie wykształcimy odpowiednich nawyków, spotka się z wielkim oporem. Często przyjmujemy ten opór za coś własnego i na jego podstawie stwierdzamy, że uczenie się jest czymś nienaturalnym.
To błąd, za który słono płacimy.
Nauczmy się poznawać. Zacznijmy doceniać wiedzę i poszerzać ją, zwłaszcza wiedzę o tym, czego doświadczamy, co jest problemem - od finansów, naszego zawodu, przez psychologię i duchowość związków (np. tantra). ziołolecznictwo, medycynę naturalną, kulinaria, ćwiczenia fizyczne i sztuki walki, wiedzę na temat relacji rodzinnych, wychowywania dzieci, po nauki duchowe, medytację, pracę z energią, z czakrami dla poznania siebie itd.
Stańmy się świadomi wartości wiedzy i uczmy się. Tu nie chodzi o naukę dla samej nauki, tu chodzi o życie i stawianie czoła cierpieniu, problemom, potrzebom i wymogom egzystencji.
I najważniejsze: uczmy się od swojej świadomości, intuicji. To najlepszy przewodnik, jakiego możemy znaleźć.
Stawianie zewnętrznej wiedzy przed wewnętrzną to kolejny błąd. Przypominamy wówczas kogoś, kto naciąga na swoją głowę inną głowę. Wiedza zewnętrzna powinna być podrzędna w stosunku do intuicji. Nauka słuchania intuicji i kierowania się samoświadomością, stawianie jej na samej górze to najistotniejsza lekcja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz