Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Warsztat Munina cz. 4 - Fizyczne aktywności

Energia nie zastąpi właściwej diety, odpowiedniej ilości ruchu, powietrza, higieny osobistej i innych warunków, które można nazwać fizycznymi (choć  mają one również swoje subtelne strony). Klient powinien przejąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia.
Często udzielam wskazówek zwracając uwagę np. na potrzebę wypijania dwóch litrów czystej wody dziennie, ruchu fizycznego, zalecam ćwiczenia, np. taijiquan, asany z jogi itd.
Ja również poświęcam czas na te rzeczy. Same ćwiczenia energetyczne to oczywiście za mało.
Można wspierać albo inicjować zmiany, ale pewne sprawy leżą po stronie osoby uzdrawianej.
Potrzeba ruchu jest niezwykle istotna i bardzo często zaniedbywana. Chodzi również o ruch harmonijny, nie o harówkę czy przemęczanie się poprzez automatyczną pracę.
Osoby pracujące fizycznie powinny wykonywać ćwiczenia w rodzaju taijiquan, które rozciągają i uelastyczniają stawy, będąc przeciwieństwem przesilających działań zawodowych.
Energia to jeden z czynników życia i tym samym zdrowia. Sesje energetyczne to także jeden z elementów wsparcia, jakiego można udzielić klientowi. Niekiedy jednak niezbędna okaże się pomoc lekarza albo fizjoterapeuty, kręgarza, chiropraktyka. Klienci powinni być na to otwarci, o czym często piszę do nich w listach, np. podczas bezpłatnej diagnozy lub podsumowania po sesji.
Nie stawiajmy wszystkiego na "jednej nodze", czyli na energii i energoterapii. Korzystajmy ze wszystkiego, co działa.
To holistyczne podejście jest jednym z integralnych elementów mojego warsztatu. Dlatego nigdy nie usłyszysz ode mnie, by zrezygnować z opieki lekarza czy innego specjalisty, której nie da się zastąpić, kiedy jest potrzebna samą tylko energią.
Życie jest bardzo cenne i powinniśmy być w zgodzie z jego naturą, która zawiera w sobie różne składniki. Stąd też nie ograniczajmy się do samej Huny czy bioenergoterapii, ale poznajmy inne, komplementarne metody, jak ziołolecznictwo czy terapie manualne w postaci masaży, akupresury, refleksoterapii i innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz