Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Co robić, by się "uziemić"? Kilka praktycznych, "nieenergetycznych" porad

Dzisiaj żyjemy ponad ziemią, chodzimy po chodnikach, mieszkamy w piętrowych domach, bywa że pracujemy w biurowcach, czasami wieżowcach. Fizycznie, ale i energetycznie odcinamy się nierzadko od energii ziemi. Skutkiem tego jest poczucie niestabilności, depresji, braku ugruntowania fizycznego i energetycznego, wybujała wyobraźnia, nieuzasadnione napady lęku i agresji itd.
Jak się uziemić? Można to robić na wiele sposobów. W tym momencie zasugeruję ćwiczenia "nieenergetyczne" (biorę w cudzysłów, ponieważ wszystko jest energetyczne).
Bardzo ważne w momencie braku uziemienia może okazać się pracowanie z nogami. W stopach są czakry, w nogach ważne kanały. Ćwicz nogi. Przysiady, podskoki, cokolwiek. Ruszaj ciałem w tym obszarze. Po prostu wykonuj pracę. Fizyczna aktywność nie jest czysto taka, ale związana jest z działaniem prany.
Spaceruj, wychodź na dwór, chodź, poruszaj się, tu także mocno pracują nogi, albo też biegaj.
Inny sposób: leżące ćwiczenia zhanzhuang (można stosować i siedzące, stojące). Leżące pozwalają się najbardziej chyba ze wszystkich rozluźnić. Poza tym symbolicznie, ale i energetycznie "schodzisz na ziemię", przybliżasz się do jej energii.
Obfitsze posiłki również mogą okazać się przydatne. Bardziej odczujesz swoje ciało, a to da ci wrażenie stabilności (wiadomo, nie przejadaj się tylko).
Pomóc mogą pompki, brzuszki, skłony, albo i pokłony znane np. z Zen. Asany leżące, albo i stojące, z mocną pracą nóg (nawet proste, jak tadasana).
Zadbaj też o ruch kręgosłupa - zarówno dla energii, jak i dla układu nerwowego. Wykonuj nim jeśli chcesz różne ruchy, w różne strony, bez wysiłku i bólu.
Z pewnością są jeszcze inne metody na uziemienie. Zapraszam do podzielenia się innymi pomysłami w komentarzach.
W tybetańskiej tradycji Bon elementowi ziemi odpowiada kolor żółty - żółte ubrania, jedzenie (np ziemniaki, jak sama nazwa podpowiada) itd.
Możesz też zabierać ze sobą wszędzie Prithvi Mudrę (Mudrę Ziemi), wykonując ją jedną lub obiema dłońmi, mierząc czas zegarkiem albo według odczuć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz