Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Duchowość a życie praktyczne

Bliskość jaźni jest fundamentalną potrzebą każdego. Z powodu jednakże ignorancji wrodzonej i kulturowej nie zauważamy tego faktu. Wytworzone na gruncie „doświadczenia historycznego” ego staje się fałszywą tożsamością, której oczywistość przyćmiewa częstokroć naturalne pragnienie osiągnięcia siebie.
Mimo wszystkich możliwości, jakie odkrywamy w ramach „historycznego doświadczenia”, czyli pamięci przeżyć na - mówiąc z grubsza - poziomie ciała i umysłu, istnieje w nas nieuzasadniona tęsknota do stanu, którego bladego pojęcia nawet nie mamy.
Nauki duchowe głoszą, że stan ten jest naszym stanem naturalnym i żadne pojęcie, ukute na kanwie „doświadczenia historycznego”, związanego z ego nie może wskazać nam do niego drogi.
Odkryć go możemy tylko poprzez bezpośrednie zwrócenie się na jaźń i rozwijanie tego doświadczenia, które nazywamy często „medytacją”.
Medytacja to czynność komunikowania się z własną jaźnią poprzez świadomość. Uświadamiasz sobie wówczas siebie i swoje naturalne właściwości, wchodzisz w kontakt z własnym naturalnym stanem.
W oparciu o ten stan masz możliwość podejmować decyzje w odniesieniu do różnych dziedzin życia, problemów, trudności, wyzwań zgodne z tym, kim naprawdę jesteś. To daje ci samorealizację.
Samorealizacja bez samoświadomości jest niemożliwa. Ludzie oszukują się tylko, że samorealizują się, podczas gdy nie praktykując medytacji możemy zrealizować co najwyżej własne ego, które potrafi przyjmować bardzo subtelne, „uduchowione” formy.
Względem tego, co masz do zrobienia, medytacja daje ci siłę duchową i mądrość, abyś wykonywał to na swój sposób, w harmonii z samym sobą. Ta harmonia wnosi się wówczas do tego, co robisz. W ten sposób uzdrawiasz świat, ubogacasz go i błogosławisz.
Brak wewnętrznej harmonii sprawia, że twoje działania stają się chaotyczne. Czujesz, że nie są ci odpowiednie. Budzą twoje własne wątpliwości. Nie satysfakcjonują cię. Nie jesteś zadowolony kiedy się ich podejmujesz. Tracisz pewność siebie i elastyczność, stajesz się sztywny, schematyczny i zablokowany, co podnosi niepomiernie poziom stresu.
Bolączką ludzi jest nie wiedzieć kim są i co mają w związku z tym robić. Próbujemy uleczyć tę sytuację narzucając sobie różne metody, style bycia, podczas gdy prawdziwym lekiem jest jedynie przybliżenie się do siebie, samoświadomość, nawiązanie kontaktu z własną jaźnią przez medytację. Dopiero w środowisku medytacji możemy dowiedzieć się czego naprawdę chcemy, co jest naszą pasją, co lub kto nam pasuje na partnera w pracy, w związku i w innych sferach życia.
Zauważ, że taka wiedza to najbardziej praktyczna rzecz pod słońcem, ponieważ określa wszelkie relacje „ja” i „świat”.
(Mówiąc o medytacji mam na myśli nie tyle technikę, co pogłębianą samoświadomość).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz