Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Relaks, relaks, RELAKS!

Po świadomości kahuni wymieniają wolność, relaks - słowo "kala" tłumaczy się jako "rozluźnienie" i tego będę się trzymał w tym tekście.
Dla rozwoju, praktyk, jak i dla życia relaksacja ma przeogromne znaczenie, to jedna z istotnych zasad. Chodzi oczywiście o relaks, który możesz odczuć. Sen pomaga nam się zrelaksować, ale na ogół odczuwanie jest niewielkie. Śpimy i nasza świadomość nie jest odpowiednio aktywna.
Relaksując się świadomie osiągasz dużo głębsze doświadczenie.
Relaksacja wg Huny ma cztery poziomy lub aspekty: fizyczny, emocjonalny, mentalny i duchowy.
Potrzeba nam relaksu na każdej z płaszczyzn.
Napięciu towarzyszy złe samopoczucie, stan bólu. Wg Huny napięcie stoi za wszystkimi chorobami, ale i problemami życiowymi, psychicznymi. Mowa oczywiście o napięciu fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.
Warto zapoznać się z technikami relaksacji i wybrać te, które działają na nas najbardziej. Na mnie najmocniej chyba wpływają praktyki zhanzhuang leżące i siedzące. W tej chwili polecam te drugie.
Zhanzhuang (dżandżuan) wywodzi się z chińskiego qigongu. To grupa praktyk we względnym bezruchu lub powolnym ruchu, wykorzystywanych do kultywowania zdrowia i treningu sztuk walki.
Możesz spróbować zhanzhuang dzięki minikursowi video na YouTube, nagranemu przez Andrzeja Kalisza, mistrza yiquan - chińskiej sztuki walki, prowadzącego Akademię Yiquan.
Naprawdę warto promować ćwiczenia zhanzhuang "z uporem maniaka". Jeśli te metody pomogą Ci, proszę, podziel się linkiem z innymi.

Dla relaksacji na bardzo podstawowym poziomie kluczowe jest również spożywanie odpowiedniej ilości wody (mówi się o normie ok. 2 litry dziennie) i poprawne oddychanie (zadbajmy o czystość nosa, można przez jakiś czas ok. minutę dziennie oddychać nieco głębiej). I otwierajmy okna, nie twórzmy komór gazowych ze swoich domów.
Co do ćwiczeń znahzhuang i czasu trwania, początkowo ćwicz jak najkrócej, np. minutę. Powoli ucz się tego rodzaju metod, dzięki czemu bezpiecznie je przyswoisz i zintegrujesz ze swoim trybem życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz