Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Dlaczego potrzebujemy nauczycieli?

Przez pewien czas byłem przekonany, że wszystko można samemu, ale cierpienia i problemy, w jakie z tego tytułu popadłem przekonały mnie w końcu, że jest to błędny pogląd.
Gdyby informacje i metody, z jakich korzystamy były naturalne, na wzór zwierząt nie moglibyśmy w zasadzie się mylić. Ale Joga, Huna, Psychotronika, Bioenergoterapia itd. nie są czymś naturalnym, to kultura. A znajomość kultury wymaga od nas edukacji.
Chcąc korzystać z tego, co oferuje kultura, musimy się uczyć i to nie od byle kogo - od specjalistów w jakiejś dziedzinie kultury.
Huna, Joga, szamanizm, naturoterapia w ogóle to coś dodanego do rzeczywistości przez człowieka. Nie wystarczy poprzestawać na własnych naturalnych zdolnościach. Jest to pewna tradycja, którą należy poznawać całościowo, systemowo, nie zaś w sposób przypadkowy i oderwany.
Potrzeba kompetencji w jakiejś wiedzy kulturowej by ją odpowiednio i stosować, i przekazywać.
Ktoś, kto nie lubi się uczyć, będzie po prostu nieskuteczny.
Nauka z kolei wymaga przede wszystkim skromności oraz trzeźwego, wolnego od rozproszenia przyglądania się rzeczom i osobom.
Potrzebujemy nauczycieli, jako że informacje, do jakich mamy w tym momencie dostęp poprzez Internet, książki czy filmy są tylko fragmentami pewnych systemów, mających swoje podstawy. Nie znając podstaw nie zrozumiesz i nie zastosujesz właściwie techniki.
Rozwój umiejętności np. metodami Huny nie jest tożsamy z nabywaniem naturalnych zdolności widzenia i słyszenia. To stosowanie pewnych nienaturalnych metod, dlatego wszelkie błędy z tym związane mogą zakłócać naturalną pracę ciała i umysłu (prowadząc do zaburzeń, a nawet chorób fizycznych i psychicznych).
Nauczyciel, który sam stał się kompetentny w tym czy w owym może wskazać Ci na bezpieczne i skutczne ścieżki rozwoju, skorygować różne nieprawidłowości i w oparciu o własne doświadczenia przekazać Ci rzetelne podstawy.
Pamiętajmy, że nie mamy do czynienia z wiedzą wrodzoną, Huna czy Joga to coś sztucznego. Nie wystarczy być naturalnym by się w nie zagłębiać, co oznacza, że samemu zrobić tego po prostu się nie da.
Dlatego nie przesadzajmy z hasłami w stylu "samorozwój" itd., bo może to oznaczać - i jak to widzę na ogół oznacza - "niedorozwój".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz