Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak nie dać się ogłupiać massmediom

Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą - to powiedzenie hitlerowskiego mistrza propagandy, które jak ulał pasuje od naszych czasów, w których nadal kontynuuje się faszystowskie tradycje manipulacji tłumem przez autorytety.
Inicjatorami są szefowie i właściciele stacji telewizyjnych, gazet i rozgłośni radiowych, a ofiarami odbiorcy massmediów.
Nie zawsze są to odbiorcy wierni. Wystarczy jednak poddać się nieco i bezrefleksyjnie bodźcom płynącym z massmediów, by podświadomość podchwyciła określone wzorce i powielała je nawet niezauważenie, prowadząc z biegiem takiego prania mózgu do wypaczenia gustów estetycznych i przekonań etycznych.
Jest to proces zautomatyzowany dzięki odbiornikom telewizyjnym czy radiowym uruchomionym niemalże w każdym domu.
Działa to również oczywiście w Internecie, oferując komercyjną papkę, od której chce się na początku rzygać, ale do której po pewnym czasie przywykamy, a nawet zaczynamy ją swoiście lubić.
Massmedia kreują gusta. Twoja podświadomość traktuje jako prawdę wszystko, co usłyszy jako wypowiedziane z autorytetem, chyba że Twój własny autorytet jest silniejszy i on tutaj rządzi.
I to jest właśnie lekiem - autorytet własny. osobista władza nad swoim życiem. Nie słuchaj, nie oglądaj, nie czytaj, a jeżeli już to z jakiegoś powodu robisz, to nie bezrefleksyjnie.
Zachowaj świadomość i bądź bezwzględny. W przeciwnym razie to ktoś inny zacznie kierować Twoim życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz