Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Poznaj moc relaksacji

Duchowość, niesamowite historie, podniecenie, rozrywka. Chcemy, by nas szokowali, utożsamiany to często z doświadczeniami medytacyjnymi i duchowymi. Jeśli ktoś lub coś nie dostarcza nam rozrywki, do której sprowadzamy prawie wszystko, krytykujemy go za brak talentu i wiedzy.
Potrzeba rozrywki wskazuje naturalne zapotrzebowanie na relaks. Dając sobie relaks odkryjemy, że zmienia się nasz stosunek do ludzi i w ogóle świata. Stajemy się wolni.
Relaks = wolność. Hawajczycy mają jedno określenie na obie rzeczy, to KALA - druga zasada Huny.
Ćwicz relaksację by praktykować wolność. Jeśli nie umiesz się bardzo głęboko zrelaksować, Twoja wolność to mrzonka. Jest pełnym stresu negowaniem, odrzucaniem, krytykowaniem i walką. Tylko pozornie czujesz się wolny, kiedy wyładowujesz swój stres poprzez pełne naiwnej nienawiści i złości czynności. Popadasz w cynizm, złośliwość, osądzanie, obmawianie, krytykowanie, ponieważ ciągle jesteś ofiarą własnego napięcia, stresu.
Podejmując się działań w stanie stresu stajesz się mało skuteczny. Odczuwając doskwierające cierpienie płynące z nadmiernego napięcia i nie mając wiedzy o tym, jak je redukować szukasz zbawienia na zewnątrz, w innych ludziach, rzeczach, okolicznościach, istotach wyższych itd. Uzależniasz się i przywiązujesz. A potem walczysz i się zmagasz, aby zachować dogodne warunki tego przywiązania.
Stres jest fizyczny, emocjonalny, mentalny i duchowy.
Pierwszy sprawia, że zniewalamy się rzeczami fizycznymi, ciałami, pieniędzmi.
Drugi określa stopień uwikłania w związki uczuciowe, wampiryzm emocjonalny.
Trzeci skłania do przywiązania wobec jakichś teorii, filozofii, systemów myślowych, przekonań, relacji umysłowych.
Czwarty z kolei stoi za "poszukiwaniem prawdy", marzycielstwem, fanatyzmem religijnym, ezoterycznymi odlotami, sekciarstwem.
Wszystkie rodzaje stresu występują razem, ale jeden potrafi mocno dominować.
Relaksacja może zredukować stres na każdym z poziomów i dzięki temu wyciągnie Cię z sieci przywiązań, jak też uchroni Cię przed niesamowitą ilością potencjalnych głupstw, jakich możesz się dopuścić działając z poziomu nadmiernego stresu fizycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego.
Wpleć relaksację w swoją codzienność. Praktykuj ją gdy zajdzie potrzeba siedząc, leżąc, chodząc i stojąc.
Znajdź odpowiednie dla siebie praktyki i działaj.
Wszystko w Twoich rękach. Jeśli pominiesz relaks, drugą zasadę Huny, to pętla zniewoleń stawać się będzie coraz silniejsza, skrępowanie będzie coraz bardziej bolesne i nieznośne.
Pamiętaj, że Cię uprzedzam.
Chińczycy mówią o dwóch umysłach: umyśle emocjonalnym i umyśle mądrości. Twój umysł emocjonalny może powodować, że zbagatelizujesz relaksację jako mało rozrywkową. Masz jednak wybór by przełączyć się na umysł mądrości, decydując się robić to, co powinieneś.
***
Polecana literatura:
***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz