Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Pozycja pięciupunktowa - lekarstwo dla tych, którzy się pogubili

Od wielu lat bliski jest mi tybetański Bon, którego metod używam tak w osobistej praktyce, jak i w zajęciach Akademii Munina (nie jako certyfikowany nauczyciel tej tradycji, ale na kanwie psychotroniki i moich uprawnień zawodowych, bo jest to wiedza z psychotroniką pod wieloma względami koherentna). Jedną z najpotężniejszych, a zarazem najprostszych, niemniej najważniejszych praktyk jest pozycja pięciupunktowa.
Pięć punktów to:
  1. Nogi skrzyżowane
  2. Kręgosłup prosty
  3. Klatka piersiowa otwarta
  4. Dłonie na podołku w Mudrze Równowagi
  5. Broda lekko opuszczona i przyciągnięta do szyi
Nie będę w tym momencie opisywał tej pozycji, ponieważ zachęcam do zakupu jednej z książek lamy Bon Tenzina Wangyala Rinpocze i do zapoznania się ogólnie i z tradycją Bon, i z jego niektórymi naukami. 
"Tybetańska joga ciała, mowy i umysłu" na CENEO
Czujemy się w życiu bardzo niestabilni, zakłopotani, opanowani przez coś lub kogoś, przytłoczeni zjawiskami zewnętrznymi, niejako przygwożdżeni. To sprawia, że cierpimy, że czujemy się piłkami a nie graczami.
Ćwicz pozycję pięciopunktową by się odnaleźć, aby odzyskać tron swojego życia. Dzięki niej uruchomisz podstawowe właściwości tzw. Trzech Sschronień: spokoju ciała, ciszy mowy i przestrzeni umysłu.
W książce znajdziesz zdjęcie lamy i opis pozycji, a także wiele więcej.
Lama Tenzin Wangyal Rinpocze uczy, by siadać do medytacji często (niekoniecznie na długo), dlatego możesz stosować tę pozycję wiele razy w ciągu dnia. Sama w sobie jest ćwiczeniem dającym duchowe urzeczywistnienie, jeśli wykonasz ją świadomie i według instrukcji.
W pozycji zaczniesz doświadczać swojej prawdziwej natury. Tego potrzebujesz by żyć na tym świecie. Znajdziesz w niej świadomość, wolność, skupienie, wytrwałość, miłość, pewność i elastyczność - siedem zasad Huny.
Dla mnie pozycja pięciopunktowa znaczy więcej, niż wszystkie religijne czynności świata razem wzięte. Pozwala odszukać swoje centrum, prawdziwego siebie, otworzyć się tym samym na prawdziwy świat, uwolnić się od natłoku zjawisk ciała i umysłu, rozluźnić się, skontaktować się ze swoją wewnętrzną mądrością i mocą. I dopiero wtedy to, co nazywamy "życiem" zyskuje widomy dla nas sens.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz