Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Praca jako kreatywna aktywność

Pieniądze są ważne. Każdy inteligentny człowiek wie, że nie spadają one z nieba. Są wynikiem pracy. Problem z pieniędzmi bierze się w zasadzie z uwarunkowanego poglądu na istotę i cel pracy.
Przede wszystkim pojmujemy pracę często jako coś zadanego. Nie potrafimy się w pewnym sensie wykasować, oczyścić, by podejść do niej kreatywnie i naturalnie.
Nasz stosunek bywa zazwyczaj odtwórczy. Praca to dla nas kierat, usprawiedliwiony tym, że taki jest świat.
Ale świat, warunki, w jakich żyjemy mogą być różne. Potrafimy zmieniać świat. Dlaczego uważasz, że nie potrafisz tego zrobić? Dlaczego podchodzisz do swojej pracy jako do czegoś odtwórczego a nie kreatywnego?
Dzieje się tak, bo w ten sposób w ogóle widzisz siebie i swoje życie.
Patrzymy za mało do wnętrza i nie znamy siebie, nie wiemy na co nas stać. Ceną za to jest życie w kieracie, w obozie pracy.
Gdyby właściciel jakiejś firmy stracił swoich pracowników i nikt nie chciał u niego pracować, znalazłby się na bruku. I gdyby ludzie stawiali samym sobie wysokie standardy, to przeciętny robotnik zarabiałby kilkakrotnie więcej, pracowałby krócej, co specjalnie nie odbiłoby się na właścicielu (różnice w dochodach właścicieli średnich, a nie mówiąc już dużych firm są stosunkowo kolosalne względem pracowników, a przecież ludzie Ci w pojedynkę nie byliby zdolni do osiągnięcia czegokolwiek; pracowniku, status quo właściciela firmy jesteś Ty!).
Ale to wy, liczni pracownicy etatowi, pozwalacie, żeby was dojono swoim nawykowym stosunkiem do pracy, w której widzicie stagnację i odbębnianie tego, co zadane.
Od dzisiaj, od teraz traktuj pracę jak sztukę. Zostań artystą, kreuj, maluj swoją zawodową sferę, nie pozwalaj, by ktoś decydował za Ciebie. Stawiaj sobie cele i rób to, co kochasz, ponieważ podążanie za pasją to najszybsza i najlepsza ścieżka do sukcesu finansowego i bogactwa.
Jest ona jednak zarezerwowana tylko dla tych, którzy wierzą w siebie, którzy sami chcą panować w swoim życiu zawodowym a nie zaś ciągle szukają i liczą na jakiegoś szefa.
Etat czy nie etat - to bez znaczenia, i tu, i tam sprzedajesz swoją wiedzę i umiejętności.
Zaangażuj je jednak twórczo, a efekty finansowe mogą Cię zaskoczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz