Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Pragmatyczne kryterium Huny (i szamanizmu w ogóle)

Miarą prawdy jest skuteczność - tak głosi siódma zasada Huny o nazwie "pono". Niby wszystko jasne. Wiedza ma działać, inaczej jest bezużyteczna. Nauczyciel przekazujący bezużyteczną, niedziałającą wiedzę jest równie bezużytecznym, niedziałającym nauczycielem.
Łatwo myśleć, ale trudno według tej zasady żyć. Trudno jest spojrzeć na wszystkich i wszystko pod kątem praktyczności. Ulegamy bowiem autorytetom. Wskutek tego pojawia się ich cała masa.
Podnoszą głos, używają sugestii, chwalą się, malują przed nami obraz siebie jako nadludzi, którym powinniśmy "padać do stóp".
Sprawdź ile warta jest wiedza, którą przekazał Ci Twój autorytet. Jaką rzeczywiście odnosisz z niej korzyść. Czy jego porady są skuteczne. Czy naprawdę poprawia się Twoje zdrowie lub inna sfera, do której się odnoszą.
Czy może zwyczajnie uległeś manipulacji. Dałeś się wyprowadzić w pole i zapłaciłeś za bezużyteczną wiedzę, czyli nie-wiedzę.
Ten test pragmatyczny jest bardzo ważny. Człowiek może wyglądać jak Twój przyjaciel, może czuć się Twoim przewodnikiem, mistrzem, ale jest zupełnym zerem jeśli chodzi o skuteczność, przynajmniej w stosunku do Ciebie. Jego słowa, wskazówki nie przynoszą Ci korzyści. Oszukujesz się może tylko, że coś znaczą, ponieważ nauczyłeś się czcić swój autorytet. Jest to jednak tylko nawyk, który służy próżności, nie przynosi on żadnego pożytku.
Wielki mistrz sztuk walki XX wieku, twórca systemu yiquan Wang Xiangzhai (czyt. śangdżaj) napisał piękne słowa, że Natura jest nauczycielem wszystkich, dlatego nie ma mistrzów i uczniów. Taki podział jest po prostu iluzoryczny. Liczy się wiedza przekładająca się na praktyczne umiejętności.
W sztukach walki nie da się ukryć ich braku. Po prostu przegrywasz z lepszym. W psychotronice, naturoterapii sytuacja ostatecznie wygląda tak samo, ale z powodu mętności tych dziedzin i mnóstwa zwolenników nastawionych niepraktycznie, ludzie bez wiedzy, "miszczowie" skutecznie się ukrywają.
Postaw na realne zdolności, które można zweryfikować w praktyce, wobec problemów, STAŃ SIĘ GŁUCHY NA NIEPRAKTYCZNE, NIEZWIĄZANE Z TWOIMI PROBLEMAMI SŁOWA! Nie słuchaj żadnych historii. Prawdziwa moc działa, jest skuteczna a prawdziwy nauczyciel potrafi poprowadzić do prawdziwej mocy. Fałszywy pozostawia Cię w stanie słabości, bo sam w nim żyje. Co najwyżej chowa się pod przykryciem dyplomów i tytułów, ale jest on papierowym mistrzem. A papierowi mistrzowie szybko płoną w ogniu prób.
Hunę kocham m.in. za to, że tutaj autorytet się nie liczy, nie ma mistrzów i uczniów, a jedyna wiara, której potrzebujesz, by ta wiedza dla Ciebie działała, jest wiarą w siebie. Tutaj, w Hunie, podobnie jak w sztuce walki wg. Wanga Xiangzhaia nauczycielem jest Natura.
***
Polecane książki:
Szaman miejski
Bądź mistrzem ukrytego ja
Natychmiastowe uzdrawianie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz