Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Wpływ kondycji fizycznej na energię i umysł

Jaki jest dzisiaj świetny sposób, by zejść na ziemię? Aby osiągnąć względną równowagę psychofizyczną, niezbędną do pracy z energią? Nie zgadniesz. To fitness, siłownia, treningi personalne związane z ćwiczeniami fizycznymi.
Nie musisz wiele lat uczyć się hatha-jogi ani wyszukiwać jakichś tajemnych praktyk. Spędzenie trochę czasu na bieżni, rowerku, atlasie przy przy sztandze (nie musisz trenować dla kulturystyki, a co do wieku, widziałem wczoraj w klubie kobietę ok. 60-70 lat, która świetnie sobie radziła z różnymi przyrządami) uczyni niejednokrotnie więcej, niż najbardziej niezwykłe techniki.
Mięśnie, ścięgna, stawy, całość ciała - trening nowoczesny zapewni Ci zarówno dobre samopoczucie, jak i odpowiednie działanie. Prana płynie kanałami, a one związane są z układem nerwowym, poza tym znajduje się we krwi - złe krążenie wywołane osłabionymi mięśniami blokuje przepływ prany.
Nie dziw się potem, że metody nie działają, albo nie przynoszą takich efektów, jakich się spodziewamy.
Warto szanować i stosować wiedzę z zakresu aerobiku, ćwiczeń siłowych i innych by poprawić swoje zdrowie, w tym wygląd ciała - aby stało się lepszym i zdrowszym narzędziem w rękach jaźni. Nie musisz trenować dla ciała - chodzenie do klubu fitness czy na siłownię (dzisiaj często się to ze sobą łączy) nie uczyni Cię materialistą. Możesz przecież poświęcić praktykę duchowi. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch.
Jakie skutki pojawią się po spędzeniu w takim miejscu choćby już jednego dnia (pod okiem instruktora, który przynajmniej powinien pokazać podstawy)?
  • Poczucie komfortu fizycznego i psychicznego
  • Poczucie stabilności wynikające ze wzmocnionych mięśni, stawów, ścięgien
  • Jasność umysłu
  • Pewność siebie - pewność ładu ciała pozwala na odkrycie pewności siebie o wiele łatwiej
  • Entuzjazm
  • Odcięcie chaotycznych, przypadkowych myśli (działa to niejednokrotnie lepiej niż niejedna medytacja!)
  • Rozwój koncentracji
  • Obiektywizm
  • Wolność osobista - poczujesz się ześrodkowany i niezależny
  • Wzmocnienie odporności na bodźce fizyczne i psychiczne z otoczenia
Treningi fitness jak aerobik, pilates (podobne do asan z hatha-jogi), inne to doskonała podstawa dla rozwoju pracy z energią. Dziwię się nawet, że różni nauczyciele i instruktorzy praktyk wewnętrznych nie wysyłają do centrów fitnessu swoich uczniów (pewnie sami nie znają ich wartości, bo nie uczęszczali).
Możesz łatwo sprawdzić, że mówię prawdę - po prostu wybierz się do takiego centrum. Odczuj to. Zrób pierwszy krok. Nieważne co ludzie o tym sądzą (że to niemęskie albo że to strata czasu, że to próżność) - zrób to dla siebie, dla swojego zdrowia, dobrego samopoczucia i dla pracy z energią, jeżeli nie chcesz, by spotykały Cię przykre niespodzianki.
Moje zdanie na temat tych ludzi (do których sam swego czasu należałem) jest takie - nie wiedzą o czym mówią.
Złe działanie ciała, brak kondycji automatycznie przerzuca się na energię. Powstają bloki i niedobory. Kahuni wymieniają brak ruchu jako jedną z przyczyn chorób, którego nie da się po prostu zastąpić niczym innym! Dlatego trochę "z uporem maniaka" promuję aktywność fizyczną jako część duchowej ścieżki.
I jak we wszystkim oczywiście należy zachować umiar, nie fiksować na punkcie "zgrabnego tyłka" i "mięśni".
Chcesz duchowości? Uświadom sobie, czego potrzebuje Twoje ciało i daj mu to, zamiast "bujać w obłokach" - duchowość to świadomość (IKE) a Twoje ciało ze wszystkich rzeczy, jakich możesz być świadomy jest Ci najbliższe.

Polecane produkty (porównywarka CENEO):
Pilates dla każdego
Fitness w czasie ciąży (DVD)
Bieżnie treningowe - bardzo cenny nabytek do domu
Inne produkty z kategorii "Siłownia i fitness" - może znajdziesz dla siebie coś ciekawego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz