Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Zadbaj o swój wzrok

Dzisiaj spędzamy mnóstwo czasu przed komputerami, tabletami, smartfonami i oczywiście telewizorami. Bywa, że nie zauważamy, że szkodzimy swoim oczom, a ich przeciążenie odbija się na mózgu i całym układzie nerwowym.
Powinniśmy zadbać o nasze oczy. Przede wszystkim odrzućmy to, co szkodliwe.
Monitory komputerowe mają opcję np. ustawienia światła dla pracy biurowej lub ekonomiczne. Skorzystajmy z tego. Warto również wybrać się do okulisty, jeżeli praca przy komputerze szkodzi na wzrok, być może potrzebne będą okulary ze specjalnym filtrem (niektóre osoby mają pewne inaczej wykształcone elementy oka, promieniowanie monitora może stać się przyczyną poważnych zaburzeń).
Wzrok można również ćwiczyć.
Z mudr na poprawę wzroku (ale nie stawiaj wszystkiego na tę kartę) jest Pran Mudra.
Serge Kahli King w "Natychmiastowym uzdrawianiu" sugeruje ćwiczenie, polegające na skupianiu uwagi na tyle głowy (potylicy) i zawieszenia uwagi na jakimś przedmiocie. Można położyć dłoń lub palce, co pomaga się skoncentrować, jak i oddychać nieco głębiej (najlepiej zapoznaj się ze wspomnianą książką, są tam bezcenne wprowadzenia do metod Autora).
Bywa, że wkładamy w patrzenie więcej siły, niż jest to potrzebne, i rodzi to mnóstwo stresu.
Popracujmy z naszymi oczami - to przecież nasze okna na świat. Zaburzenia wzroku i wzgórza wzrokowego mogą stać się bardzo męczące i bolesne, potrafią uniemożliwić nam swobodne poruszanie się na piechotę czy samochodem, koncentrację fizyczną, kontakt z rzeczywistością zewnętrzną.
Zwłaszcza zwracajmy uwagę na promieniowanie monitorów, przed którymi wielu z nas spędza mnóstwo godzin (róbmy także przerwy i poruszajmy się).

Sugerowana literatura w Sklepie Munina:
Osioł w okularach czyli jak przejrzeć na oczy
Uzdrów swoje ciało i popraw swój wzrok
Samoleczenie wzroku metodą dr Batesa
Można nabyć również
Okulary ajurwedyjskie + etui
Odpromiennik komputerowy (radiestezyjny)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz