Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Zatroszcz się o swoje mięśnie

Rozumiem, że wiele osób jest "żądnych" ezoteryki, duchowości itd. Problem w tym, że olbrzymia ich ilość fizycznie nie nadaje się do głębszych praktyk.
Istnieją trzy płaszczyzny rozwoju: ciało, energia i umysł. Jeśli skupiasz się tylko na dwóch ostatnich lub jednym z nich, uniemożliwiasz sobie właściwy wzrost, a nawet więcej: tworzysz sobie nowe kłopoty.
Mięśnie w naszym ciele są jednym z kluczowych elementów. Dzisiaj spędzamy mnóstwo czasu we względnym bezruchu, np. oglądając telewizję lub YouTube. Większa część naszych mięśni nie pracuje tak, jak powinna, i to całymi godzinami. Nic dziwnego, że podupadamy na zdrowiu i tracimy "osłonę", wytrzymałość, odporność na bodźce otoczenia.
Zachęcam Cię, zwłaszcza gdy masz jakieś problemy z uczuciami i myślami, ale w ogóle zapisz się na siłownię albo do klubu fitness (chyba że masz fizyczną pracę albo hobby, lecz i tak warto harmonijnie porozwijać mięśnie). Nie musisz ćwiczyć by być jak Arnold - wystarczy trochę dla zdrowia, instruktorzy poinformują Cię co byłoby dla Ciebie odpowiednie.
Mięśnie spełniają różne istotne funkcje w ciele:
  • Odpowiadają za ruch (motorykę) nie tylko kończyn, ale i narządów wewnętrznych!
  • Umożliwiają przepływ i regulację ilości płynów ustrojowych (np. krwi!)
  • Wpływają na odpowiednią postawę ciała
  • Są kluczowe dla wytwarzanie ciepła (termogeneza, decyduje o metabolizmie, czyli właściwej sylwetce)
Zapomnij o rozwoju wewnętrznym bez należytej wiedzy o ciele i dbałości o swoje mięśnie. Wszelkie ćwiczenia wewnętrzne bez odpowiedniej ilości ruchu zapewniającego poprawne działanie mięśni stworzą tylko nierównowagę, z której po jakimś czasie będzie Ci niezwykle trudno wyjść.
Już teraz zacznij ćwiczyć swoje mięśnie!
I pamiętaj o czwartej zasadzie Huny, którą jest Czas (Manawa), że nie ma cudownych rozwiązań, że potrzeba wytrwałości i cierpliwości by osiągnąć szlachetny cel.

Polecana literatura:
52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki
JARI LOVE Aerobik od stóp do głów - DVD
Witamina D3 5000 iu / 125 mcg (60 tabl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz