Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Czakra podstawy

Wszyscy posiadamy czakry i warto zapoznać się z teorią i praktyką czakroterapii. Istnieją różne metody oddziaływania na czakry i tutaj duże znaczenie mają preferencje.
Czakra podstawy znajduje się u podstawy kręgosłupa, ma barwę czerwoną, skierowana jest ku dołowi. Odpowiada gruczołowi nadnerczy. Odpowiada za kości, mięśnie, skórę, związana jest z elementem ziemi.
Kiedy czujemy się niestabilni, nieukorzenieni nasza czakra podstawy nie funkcjonuje prawidłowo. Zaburzenia tej czakry skutkują oderwaniem od rzeczywistości, obsesyjnymi myślami, nadmiarem abstrakcyjnych myśli w ogóle.
Przestajemy być realistami, uciekamy od obiektywności, mamy słaby kontakt ze światem zmysłowym, nadmiernie i nieharmonijnie pracują umysł i emocje. Pojawia się wiele lęku.
Ciało energetyczne pobiera energię życiową m.in. z ziemi poprzez czakry stóp i czakrę podstawy.
"Muladhara-chakra" znaczy "czakra korzenna", nasze życie z nieprawidłowo działającą czakrą podstawy przypomina drzewo bez korzenia - słabnie, usycha, przewraca się.
Czakra korzenia, Muladhara oddziałuje na naszą sferę finansów i generalnie sprawy materialne.
Istnieją nie tylko bezpośrednie metody poprawiania kondycji czakr. Odwiedzanie górzystych miejsc, zakopywanie stóp w ziemi, np. piachu, chodzenie boso, siadanie na glebie może wpływać korzystnie na Muladharę.
Najlepiej nauczyć się pracy z czakrami z bezpośredniego przekazu, od wykwalifikowanego nauczyciela czy terapeuty, ponieważ błędne techniki czakroterapii mogą utrwalać zaburzenia a nawet powodować mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia właściwości psychofizyczne.
Jeśli brakuje Ci silnego korzenia, masz wrażenie dryfowania przez życie, osłabienia, a także borykasz się z finansowymi trudnościami (chociaż nie zawsze dysfunkcje czakry wywołują każdy możliwy rodzaj ujemnego skutku, może być zdeformowana np. część czakry albo pewne jej aspekty) warto sięgnąć po metody czakroterapii, by pomóc swojej czakrze podstawy, a przez nią samemu sobie.
===
Zapoznaj się z ofertą produktów czy publikacji na temat czakr w Sklepie Munina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz