Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Przekroczyć "mieć" żeby "być"

Dzisiaj żyjemy w świecie posiadania: pieniędzy i różnych rzeczy materialnych, partnera i seksu, zdrowia i urody, wpływowych i znanych przyjaciół, egzotycznych i fascynujących hobby itd. Nasze dążenia skłaniają się do "mieć" jako nadrzędnej formy życia i samorealizacji.
Coś w tym wszystkim jednak nie gra, bo im więcej w ten sposób zdobywamy, tym więcej kosztuje nas to stresu i tym większą troskę wywołuje.
A co gdybyśmy wyobrazili sobie siebie bez posiadania czegokolwiek? Jak byśmy się czuli bez tego "mieć", które spędza nam niejednokrotnie sen z powiek?
Bez religii, przekonań, które byłyby " nasze", bez "naszych" partnerów, przyjaciół, dzieci czy przedmiotów jak specjalne ubrania, domy i samochody?
Zdaje się, że większość z nas będzie miała problem z taką wizją. Utożsamiany siebie z kimś lub czymś innym. I jest to powód bardzo poważnych oraz przykrych na różne sposoby konsekwencji.
"Mieć" nie jest abstrakcją ale egoistyczną siłą, która pęta i kontroluje życie ogromnej ilości ludzi. "Mieć" manipuluje myślami i emocjami, wiąże działania z żądzą i gniewem.
Co stoi za "mieć"? Niewiedza, nasze ego.
Pewnego dnia przyjdzie śmierć i okaże się, że nawet Twoje ciało nie należy naprawdę do Ciebie, że jest jedynie pojazdem jednorazowego użytku, wypożyczonym od Natury.
Kiedy pozbywamy się "mieć" zdobywamy najcenniejsze - kontakt z samymi sobą i z rzeczywistością, przejawiający się jako wolność od trosk i kaprysów.
Opętani żądzą posiadania zatracamy wewnętrzny kierunek, gubimy łączność z naszym prawdziwym Ja stając się ofiarami myśli, które ciągle dotyczą tylko kogoś lub czegoś innego i gnają nas od jednej osoby lub rzeczy do drugiej, pozostawiając zdezorientowanych i cierpiących przez pozór posiadania jako warunku bycia, czyli nadrzędności "mieć" wobec "być", choć w rzeczywistości to " być" nadaje sensu temu, co możemy i powinniśmy "mieć".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz