Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Unieść własny ciężar

Są ludzie, którzy podnoszą ciężary a nie potrafią udźwignąć własnego życia, i to w podstawowych aspektach. Oto surowość praw życia: każdy z nas musi umieć unieść własne brzemię. I nie mowa tylko o fizycznej sile. Potrzeba nam siły i zdolności w sferach energii, emocji, myśli i ducha.
Rzeczywistość wymaga od nas wiele więcej, niż wydaje się na ogół ludziom, w tym wychowawcom czy naukowcom. Nasza osobowość i w ogóle egzystencja mają dużo więcej aspektów i niezbędnych dla ich poprawnego funkcjonowania potrzeb, niż uczy się nas tego w szkołach czy na uczelniach.
Jeśli nie zaspokoimy ich, zaczniemy słabnąć, cierpieć, czuć się niekompetentni wobec życia i jego problemów. To skutkuje stresem, załamaniem, rezygnacją i agresją.
Powinniśmy stale podnosić nasze umiejętności, nie tylko konwencjonalne. Życie nie jest konwencjonalne, ani śmierć. Konwencjonalność staje się wrogiem natury, choć zawierzają jej masy ludzi. Skutki tego są bezlitosne, ponieważ bezlitosna jest ignorancja tych, którzy wybierają łarwiznę i nie chcą dźwigać własnego ciężaru, a stale liczą na to, że zrobi to ktoś inny: rodzic, partner, dzieci, ksiądz czy inny duchowny, jakiś autorytet, polityk czy zbawiciel.
Podstawą tego ciężaru jest przede wszystkim uświadamianie sobie siebie, doświadczenia, rzeczywistości i identyfikacja realnych warunków i potrzeb na wszystkich polach, zamiast przyjmowania tego, co mówi jakiś autorytet i przyjmowania zapisanych w jakiejś "świętej księdze" norm i zasad życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz