Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jeśli spotkasz Munina - "zabij" go!

Zen głosi - jeśli spotkasz Buddę, to "zabij" go. Kahuni uczą tak samo - cała moc pochodzi z wnętrza. Nie ma mistrzów. Naprawdę.
Jeśli przeżywasz frustrację w związku z jakimś mistrzem czy nauczycielem, przekonujesz się o tym. A jeżeli jesteś podekscytowany jakimś guru, nauczycielem, przewodnikiem to niebawem frustracja, w jaką popadniesz najprawdopodobniej otworzy Ci oczy. Oby tak było.
W życiu, w biznesie, we wszystkim Ty jesteś jedynym mistrzem swojego życia. Wiem, że czułeś się wiele razy bezradny, ja tego doświadczałem, inni - od Ciebie jednak zależy znalezienie ścieżki wyjścia. A za pomoc i tak będziesz musiał zapłacić i to jest w porządku.
Nikt nie może Cię zbawić. Zresztą to nienormalne i niezdrowe. Normalni ludzie są mądrzejsi od samozwańczych zbawców świata, a szczególnie od ich wyznawców.
Twoje ciało naturalnie dąży do równowagi, homeostazy, podobnie Twoja psychika. Nie potrzebujesz żadnego mistrza, na którym musiałbyś się stale opierać.
(Po prostu odrzuć swoje kule i chodź!)
Autorytet jest śmiertelnie trujący. Nigdy i z nikogo nie róbmy sobie bożka. Specjalista jest znawcą w jakiejś dziedzinie wiedzy, ale nie zna się na naszym życiu. I nie ma najmniejszego prawa rościć sobie pretensji o jakieś kulty i hołdy.
Każdy nauczyciel czy terapeuta okaże się niewystarczający, ja także. Będziesz potraktowany jak mistrz swojego życia, ponieważ nim jesteś.
Rzeczywistość postawi Cię w takich sytuacjach, że będziesz musiał odwrócić się od zewnętrznych autorytetów, pokazać im przysłowiowy "środkowy palec" i przejawiać swoją wiedzę i władzę, oprzeć się w pełni na sobie.
Jeśli spotkasz Buddę, Munina, kogokolwiek, kto czegoś Cię uczy lub w czymś Ci pomaga za pieniądze lub nie "zabij go". Nie stawaj się niewolnikiem nikogo, bo jest to sprzeczne z tym, kim naprawdę jesteś.
Oczywiście nie musisz, możesz pozostać w cieniu innych ludzi i instytucji. Tylko po co?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz