Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


"Musisz" być silny

Kultura masowa wychowuje nas dzisiaj na tchórzy i słabeuszy. Siedząc przed telewizorem czy komputerem nie rozwijasz się fizycznie i psychicznie w sposób realnie zwiększający Twoją moc w życiu.
Generalnie system edukacji i rozrywki to jedna wielka fabryka słabych, poddanych temu systemowi osobników, uzależnionych od A do Z od "organów instytucji" i "specjalistów".
A co z Tobą? Jaki jest poziom Twojej mocy? Zadaję sam sobie to pytanie i z autopsji zauważam, że życie w kulturze masowej, choć ma dobre strony, samo w sobie staje się pętami krępującymi nasz potencjał.
Jeśli świadomie nie poświęcisz swojego miejsca w tej kulturze i jej środków dla celów wewnętrznych, padniesz ofiarą manipulacji medialnych i tępawych obyczajów.
Weźmy pod uwagę problem sztuk walki, czyli umiejętności samoobrony fizycznej. Możemy mówić, co chcemy, ale problem fizycznej przemocy jest realny. Czy w momencie, kiedy potrzeba użyć odpowiednio "niskich" argumentów nie będziesz czuł się bezradny? Już nie chodzi nawet o Ciebie, bo niby dlaczego ktoś ma napadać właśnie Ciebie? Ale ktoś inny może potrzebować pomocy.
Co wtedy zrobisz?
Zadzwonisz po policję, i słusznie. Bywa jednak, że jest już za późno.
To samo odnosi się do udzielania pierwszej pomocy czy wszelkich innych zdolności, od których zależeć może życie nasze lub innych.
Czy pracujesz nad nimi? Czy ja to robię? Jeżeli tak, to czy w dostatecznej mierze? Czy codziennie robię coś, aby zwiększyć swoją moc? Nie chodzi wyłącznie o energię wewnętrzną. Mówię o wieloaspektowym rozwoju.
Chodzi mi o zaspokajanie potrzeb i bezpieczeństwo, które jest wyzwaniem rzucanym nam przez życie.
Rozwój swojej mocy, w tym fizycznych umiejętności (które nigdy nie są czysto fizyczne, we wszystkim przejawia się ostatecznie duch panujący nad materią) ma taką wspaniałą właściwość, że przekształca pozytywnie nasz charakter. "Musimy być okrutni, by stać się dobrymi" głosi "Kodeks Samurajów" (Bushido).
W każdym prawdziwym rozwoju umiejętności bierze udział świadomość (podobnie jak inne zasady Huny), dlatego wszystko, co służy ochronie życia, co zaspokaja nasze realne potrzeby (a co dzisiaj notorycznie zaniedbujemy na rzecz klikania w klawiaturę czy pilota telewizyjnego) jest kwestią duchowego rozwoju, a nie wyłącznie hobby czy zachcianki.
Zacznijmy od zidentyfikowania swoich potrzeb: w jakiej sferze powinienem teraz stać się mocniejszy? Zrelaksujemy się, stwórzmy plan i wytrwale go realizujemy.
Duchowa ścieżka jest robieniem tego, co potrzeba. A kto się nie rozwija, też się cofa.
Zdobywaj umiejętności a nie jedynie wiadomości.
===
Jedną z rzeczy, która pomaga mnie osobiście rozwijać poziom mocy w życiu są tybetańskie tsalungi, które możesz poznać z książki (i złączonego do niej DVD) autorstwa lamy Bon Tenzina Wangyala Rinpocze pt. "Przebudzanie świętego ciała".
Jeśli chodzi o sztuki walki, to ze względu na skuteczność i zdrowotność polecam chiński system yiquan.
Dla pracy z czakrami, które są kluczami do wszystkich dziedzin życia polecam swojego ebooka "Poznaj swoje czakry. ABC Praktycznej Czakroterapii".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz