Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Prawda mieszka w sercu

Mówiąc o sercu mówię nie tyle o fizycznym organie, co o czakrze - jest ona siedzibą ducha. Kiedy medytujesz z czakrami możesz to dostrzec, że jest to źródłowy ośrodek. To z niego wypływa Twoje prawdziwe życie, Twoja emanacja.
Kiedy jest tu blokada, odcinasz się od siebie, zaczynasz wtedy szukać innego centrum, np. w głowie albo... między nogami.
Prawda mieszka w sercu. Ostateczna rzeczywistość nie jest "czymś", ale "kimś". To duch. Tak to nazywamy.
Nie chcę zanadto filozofować. Żadne słowa nie odzwierciedlą prawdy. Możesz jej tylko doświadczyć, tak jak smaku cytryny.
Mnie interesują bardziej praktyczne sprawy. Jak żyjemy? Często, może nawet prawie zawsze daleko od siebie samych, daleko od serca. Instynktownie szukamy ścieżki powrotu, ale naiwnie wierzymy, że zaprowadzi nas do celu coś lub ktoś na zewnątrz - jakiś filozof, mędrzec, kapłan, religia itd.
To nie działa. Im więcej nadajemy znaczenia temu, co zewnętrzne, tym bardziej słabnie siła wewnętrznej świadomości.
W prawdziwej medytacji, Jodze cudowne jest to, że nie ma tu żadnych autorytetów i cel całkowicie znajduje się w Tobie. Na zewnątrz nie ma czego szukać. Oczywiście świat zewnętrzny jest ważny, dbamy o ciało, o relacje, o zdrowe zmysły, ale nie tam znajduje się to, czego w istocie szukasz.
Jeżeli uświadomisz to sobie, unikniesz ogromu cierpień i tragedii. Przestaniesz bowiem BŁĄDZIĆ.
Sami tworzymy sobie "piekło na ziemi" własnym błądzeniem, które polega na tym, że szukamy na zewnątrz tego, czego nigdy tam nie znajdziemy.
Tacy, jakimi jesteśmy w sercu, jesteśmy w porządku. Jeżeli odpowiadasz sercem na świat i problemy, jesteś OK.
Odszukaj siebie, a odnajdziesz wszystko, do czego tęsknisz.
===
Przebudzanie świetlistego umysłu - polecana książka o tym, jak odnaleźć wewnętrzne schronienie i wprowadzać je do codziennego życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz