Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Czym jest relaksacja oddechowa

"Prana" to "energia" i "oddech"
Relaksacja to czynność niezwykle istotna dla naszego ciała. Każda komórka rozluźnia się i znowu kurczy, dzięki czemu możliwe są wszystkie funkcje organizmu.
Poprzez swoją różnoraką aktywność człowiek potrafi jednak zaburzyć naturalny proces relaksacji i napięcia, którego przywróceniu służy relaksacja oddechowa.
Jak sama nazwa wskazuje w relaksacji oddechowej posługujemy się oddechem jako głównym narzędziem zaprowadzania rozluźnienia. Relaks dzięki oddechowi można pogłębić bardzo mocno, włączając w to aspekty psychiczne, a nawet duchowe.,
W tradycjach wschodnich oddech traktuje się jako źródło doświadczenia duchowego, poprzez pracę z oddechem jogin może poznać siebie, przybliżyć się do jądra własnej istoty, uwalniając się od złudzeń na temat rzeczywistości.
Każdy z nas posiada oddech i każdy z nas może nauczyć się z nim pracować.
Wystarczy zadać sobie trochę trudu, by poznać techniki pracy z oddechem (skr. pranajama), a potem stosować je na co dzień, redukując zbędny stres.
Jak wiadomo stres nazywa się dzisiaj „chorobą cywilizacyjną”. Ogarnia on bardzo dużo obszarów naszego życia.
Dzisiaj patrzenie na stres wyłącznie pod kątem fizjologicznym jest niewystarczające. Zjawisko stresu dominuje cały szereg poziomów, jak emocje, myśli i świadomość.
Nauka relaksacji oddechowej jest zatem nauką życia bez nadmiernego stresu, jako że pewna jego ilość jest niezbędna.
Oddech to wspaniałe narzędzie, które mamy ciągle pod ręką. Wykorzystując uwagę, jak również wizualizację można wyzyskiwać przeogromne możliwości, jakie daje, aby wprowadzać w swoje życie równowagę.
Warto nauczyć się patrzeć na oddech inaczej, niż tylko jak na zjawisko czysto fizyczne. W oddechu spotykają się energie ciała, umysłu i ducha.
Poza tym słowo „oddech” w sanskrycie to „prana” - słowo to oznacza energię życiową, którą pobierają nasze ciała, niezbędną do właściwego działania całości, jak też do uzdrawiania.
Możemy opanować sztukę relaksacji - nie ma w tym nic trudnego.
Ponieważ jest ona bliska naturalnym procesom ciała, nie będziesz musiał „odlatywać”, a znajdziesz w niej uziemienie, polepszenie kontaktu z własnym ciałem, przybliżysz się do realiów swojego życia, swoich problemów - zaczniesz patrzeć na nie inaczej, ponieważ z poziomu głębokiego rozluźnienia.
Stres wypacza nasze widzenie rzeczywistości, natomiast relaks przybliża do chwili obecnej i ukrytych w niej możliwości.
Najprostszą metodą relaksacji oddechowej jest zwykłe skupianie się na oddechu. Przyjmij wygodną pozycję i obserwuj swój naturalny oddech, pogłębiając poczucie relaksu. Czas odmierzaj odczuciami. Proponuję zacząć od minuty.
===
Dołącz do społeczności Akademii Munina i do grupy poświęconej relaksacji oddechowej.
Doświadcz relaksacji poprzez zdalną sesję Huny La'a Kea z czerwonym światłem.
Weź udział w zajęciach poświęconych relaksacji oddechowej online w ramach Akademii Munina.
Zapraszam na forum - porozmawiajmy o relaksacji, nie bądźmy ignorantami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz