Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Ignorancja jest nieznośna

Cierpienie to problem, który został Ci zadany. Ignorancja jednak stanowi odwrócenie się od rzeczywistości, pogrążenie w zewnętrznych zjawiskach i pozorach.
Będziesz nieszczęśliwy tak długo, aż nie skierujesz się do wnętrza i nie zamienisz tym samym ignorancji na mądrość.
Wszystko, co osiągnąłem w życiu jeśli chodzi o poznanie rzeczywistości i przejrzenie iluzji ego, rozwój zdolności psychicznych i umiejętności wskazywania drogi innym, zdobyłem ostatecznie z powodu świadomego skierowania uwagi do wnętrza i traktowania go poważnie. Sam to uczyniłem, to był efekt mojej własnej decyzji.
Podejmuję ją nadal, codziennie, ponieważ wiem, że jej brak skutkuje cierpieniem.
Ty też musisz decydować sam. Tutaj nie ma wsparcia grupy. Tutaj nie ma mistrza poza Tobą. Tylko od Ciebie zależy, czy pozostaniesz w ignorancji, czy w mądrości.
Mogę jednak udzielić zainteresowanym pewnych podpowiedzi.
Zmianie musi ulec orientacja, musi stać się z zewnętrznej wewnętrzną. Należy tu uważać, by nie stracić dobrego kontaktu ze światem zewnętrznym, ale powinieneś więcej działać wewnątrz niż na zewnątrz.
Kolejną sprawą jest odpowiedzialność. Nie zbawisz wszystkich, ba, NIE ZBAWISZ NIKOGO. Każdy jest kowalem swojego losu i nie zawsze będziesz mógł pomóc. Nie należy się wtedy za to potępiać.
Konsekwencje karmiczne są zawsze sprawiedliwe, nawet te najbardziej bolesne.
Nie możesz uwolnić nikogo od jego własnej karmy. Nie da się zasiąść na tronie drugiego człowieka, to miejsce od początku zarezerwowane jest tylko dla niego.
Karma Twojego partnera, rodzica, dziecka, przyjaciela jest jego własnym wytworem. Próbując to zmienić działasz wbrew prawom rzeczywistości.
Jeśli ktoś pozostaje w cierpieniu, to zawdzięcza to tylko swojej ignorancji, czyli nadmiernemu zainteresowaniu światem zewnętrznym przy pomijaniu wewnętrznego doświadczenia.
Brak wiedzy o reinkarnacji, że różne przyczyny karmiczne aktualnych cierpień zaistniały w poprzednich życiach, także zawdzięcza się własnej ignorancji. Bo intuicja reinkarnacji jest naturalna. Świadomość na pewnym poziomie przekonuje Cię o niej jako o jednej z pierwszych prawd życia.
Oto jak daleko są dzisiaj ludzie od mądrości, wiążąc byt jedynie z własnym ciałem i jak naiwne dzieci interesując się tylko zewnętrznymi okolicznościami i "cielesnymi" doświadczeniami, opartymi na żądzy, gniewie i pomieszaniu.
Jak wyzwolić się z ignorancji? Odszukaj samego siebie tu, gdzie jesteś. Cierpienie, niezadowolenie, zagubienie wskazuje Ci tylko jak daleko Ci do tego celu, którym jest osiągnięcie siebie.
Nasi bliscy, przyjaciele, znajomi toną w morzu ignorancji. Życie bez wiedzy o tym, kim jesteśmy to jedyne piekło, jakiego możemy doświadczyć a wskazanie im drogi do ich własnego wnętrza to najcenniejsze, co można ofiarować innym.
A że tego często nie zechcą to już ich własna sprawa. Nie warto "rzucać swoich pereł przed wieprze".
===
Jeśli chcesz znać moje metody, zapraszam Cię do wewnętrznej grupy Akademii Munina online, informacje pod adresem munin.szaman@gmail.com.
Możesz odszukać siebie i ja wiem jak Ci w tym pomóc. Dla mnie jest to kwestia wiedzy i umiejętności a nie niedzielnego hobby.
Ci, którzy ze mną współpracują rozumieją o co chodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz