Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Słuchać swojej intuicji

Dzisiaj wiele słuchamy - wielu ludzi, muzyki, czytanie książek jest również formą słuchania tego, co ktoś ma do powiedzenia. Na podstawie tych informacji, jakie usłyszymy podejmujemy różne wybory. Tworzą one pewien świat naszego doświadczenia, w który wątpimy, czasami fanatycznie wierzymy. W każdym razie bywa on niejako bytem samym w sobie, który zasłania nam rzeczywistość.
Nauki Huny, ale i Zen oraz innych tradycji, opartych na doświadczeniu naturalnym prowadzą nas do czegoś odwrotnego: przestań ciągle słuchać (jak Kikazaru - jedna z mądrych japońskich małpek).
Nie nabijaj sobie głowy tym, co ktoś twierdzi, wygaduje. Znajdź swój głos wewnętrzny, otwórz się na własną intuicję.
To proste, a zarazem trudne. Proste, ponieważ wymaga skierowania do wnętrza i bardzo naturalnej postawy. Trudne, jako że jesteśmy pełni nawyków, żyjemy w istnej "pajęczynie ignorancji", uwikłani m.in. w echa tego, co ktoś powiedział, rozbrzmiewające po gmachu naszej pamięci.
"Nie interesuje mnie co o mnie mówisz". Dlaczego przydajemy słowom innych tak wielkie znaczenie? Oczywiście komunikaty, jakie do nas docierają bywają ważne, ale najważniejsze jest to, co mówi nam serce, co poddaje intuicja.
Dla wielu, może większości ludzi "głos wewnętrzny" nie istnieje. Tak dalece zapędzili się w świat zewnętrzny, tak bardzo dali się omamić cudzym słowom, że  stali się zupełnie głusi na to, co mówi do nich ich własny duch, jakie informacje pochodzą z ich własnej jaźni.
Albo mylą głos wewnętrzny z komentującym i bełkoczącym ego, co wynika z braku doświadczenia w kierowaniu się intuicją.
Zakryj uszy, jak Kikazaru. Co słyszysz? Ciszę? Nie tylko ciszę. To proste ćwiczenie może otworzyć Cię na intuicję, jeśli zaczniesz zwracać uwagę np. na okolice czakry serca.
Co Ty masz do powiedzenia? Może wysłuchałeś już tysięcy ludzi, jakichś nauczycieli, aktorów, autorów książek, duchownych, rodziców i całej masy innych. Ale co takiego Ty powiesz?
Jeżeli jest to dla Ciebie nieważne, jesteś przegrany bez względu na dziedzinę i na to, z kogo zrobiłeś sobie bożka.
===
"Jak rozwinąć naturalną intuicję" i "Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości" w Sklepie Munina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz