Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


"Święta" metoda prób i błędów

Sam wydeptujesz swoją ścieżkę
Dobrze jest uczyć się na błędach innych, nieprawdaż? Pojawia się jednak problem. Mianowicie Twoje życie jest indywidualnym doświadczeniem i tworem. Masz ograniczoną możliwość korzystania z cudzych doświadczeń.
Nie masz szansy brać wzorca z kogoś, by być sobą. Na świecie nie ma identycznych ludzi.
Twoja ścieżka jest tym, co sam wydeptujesz.
Pod pewnymi względami, w stosunku do jakichś metod działania wzorzec wzięty z innych zadziała. Ludzie często inspirują nas do robienia czegoś podobnego, bo mamy to w sercach.
To wszystko jednak wsparcie. Jeśli szukasz oparcia we wsparciu załamiesz się. Popadniesz w ruinę, choćby zewnętrznie pojawiały się jakieś skutki, np. w postaci pieniędzy.
Właściwym papierkiem lakmusowym jest tutaj Twoja indywidualność, oryginalność. Na ile urzeczywistniasz siebie na swój własny sposób.
Dlatego nie możesz chodzić po śladach innych, jeśli masz kroczyć własną drogą. Ślady innych znajdują się na ich drogach, nie na Twojej.
Potrzeba odwagi, by stać się kreatorem własnego życia. W istocie każdy z nas nim jest, nawet kiedy zachowuje się jak "małpa" w stosunku do innych ludzi.
Czym innym jest jednak uświadomienie sobie własnej odrębności. Tak, odrębności. Mam szczerze dość czytania i słuchania mistycznych frazesów o jedności. To taka socjalistyczna, komunistyczna jedność, gdzie wszyscy są jednym, czyli każdy jest nikim. W tej jedności zanika Twoja indywidualność.
To zwodnicze, sprzeczne z doświadczeniem bytu nauki. Jedność odnosi się do wewnętrznej natury bytu, który jest indywidualny, odrębny. Inaczej nie można go nawet zidentyfikować.
I tak jest z nami - czując się częścią czegoś lub kogoś tracimy własną tożsamość. Zrzekamy się zarazem mocy twórczej i odpowiedzialności.
Nie jesteś częścią, jesteś całością. Jesteś odrębny. Tomasz z Akwinu wymienił siedem transcendentaliów, czyli powszechnych cech bytów, a wśród nich "odrębne" (czwarte - odnoszę je do czwartej czakry, czyli czakry serca). Odrębność to warunek bycia w ogóle bytem, to konieczność własnej tożsamości.
Metoda prób i błędów jest nieunikniona. Wiem, że wielu woli stać na brzegu rzeki życia i czekać na najlepszą okazję, kiedy będą mieć pewność, że wszystko się uda, bo tak mówi autorytet lub gwarantuje to schemat. Stoją tak i czekają całe życie, mając wrażenie, że marnują je nieodwracalnie.
Działaj, poznawaj, rób to po swojemu. Tu nie ma wzorca, na który mógłbyś się patrzeć i który mógłbyś wcielać. Ty jesteś bogiem swojego losu.
Jeżeli chcesz, by Twoje życie płynęło z Ciebie, aby to, co na zewnątrz było realizacją tego, co wewnątrz, poznaj swoje wnętrze, skupiaj się na wnętrzu, z niego zasadniczo czerp energię i wiedzę a to, co przychodzi z zewnątrz traktuj jak wsparcie, nie zaś jak oparcie. Inaczej ciągle będziesz miał wrażenie "zamieszkiwania ruiny".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz