Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Czym jest pycha?

Często można zetknąć się z obiema spolaryzowanymi nazwami: pokora i pycha. Od tych teorii pospolitych głowa boli i nic dziwnego, że przechodzimy obojętnie wobec kolejnych napisów.
Nasz świat jest światem słów, języka. Jest go jednak tak wiele, że pojęcia tracą znaczenie.
W tradycji tybetańskiej Bonu pojęcie pokory, czy też skromności jest bardzo istotne. Chodzi nie tylko o cechę moralną, ale i o działanie czakr. Pycha rujnuje czakrę gardła i element ziemi. Ziemia to skóra, kości, mięśnie.
Fałszywa pokora jest ukrytą pychą.
Czym w ogóle jest pycha? Jak ja to widzę?
Próba bycia idealnym to pycha i potępianie innych za to, że idealni nie są, oczekiwanie bycia idealnym od kogokolwiek to również jej przejaw.
Pycha to wyolbrzymienie "ja" - ego staje się jak wielki balon. Pamiętasz latające balony? Potrafią zasłonić pole widzenia. Im więcej pychy, tym ego jest bardziej rozdęte. I co ciekawe, potrafi być ono fałszywie pokorne, związane z jakąś religią, skryte za kotarą moralności czy obyczajowości.
Pycha sprawia, że nie widzimy jasno tego, co otaczające i tego, co wewnątrz. To jak biblijna belka w naszym oku. Przestajesz być uważny na rzeczywiste możliwości  i zagrożenia. Idziesz ślepo i zderzasz się ze ścianą.
Ja to znam, Ty to znasz, wszyscy to znamy. Udawanie, że nie ma to z nami nic wspólnego, że jesteśmy dostatecznie pokorni to świetny przykład pychy.
Mądry jest mędrzec, który o tym nie wie, podobnie i człowiek prawdziwie pokorny.
Pycha osłabia nasze możliwości zmiany swojego życia, zaślepia nas i prowadzi donikąd. Staje się jedną z głównych przyczyn chorób i nieszczęść, cierpień i tragedii.
Jak pracować z pychą? Pamiętaj o skromności. Można pytać się siebie: czy oby nie ulegam pysze? Czy nie wynoszę się przypadkiem nad innych? Czy nie czynię siebie lepszym od innych?
Praca z pychą wymaga samoobserwacji, samorefleksji.
Pycha sprawia, że nie potrafisz się komunikować z innymi. A brak komunikacji z innymi zaczyna się od braku komunikacji z własną istotą.
Jeśli więc masz z tym problem, z pewnością opanowała Cię pycha. Uświadom sobie to, zrelaksuj się, uczyń pokorę, skromność swoim duchowym celem i bądź w tym wytrwały.
===
Harmonizacja Elementu Ziemi może pomóc zneutralizować energię pychy.
Jaspis - kamień wspierający energetycznie skromność, zobacz produkty w Sklepie Munina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz