Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Dowiedz się czego chcesz i rób to!

Żyjemy z poziomu głowy a nie serca. Jak planujesz swój dzień? Czy słuchasz własnych pragnień i potrzeb? Czy może działasz według "softa", który zafundowała Ci kultura mniej lub bardziej masowa?
Czy umysł, czy może serce, duch jest źródłem Twoich inspiracji?
Dzisiaj zalewają nas różne książki, poradniki przedstawiające "złote recepty". Wszystkie one jednak, albo ich większość pogrążają nasz umysł w jeszcze większym myśleniu i zaburzają go. Aby stosować taki system musisz się mocno mentalnie "przeprogramować".
Z umysłu można wyprowadzić tak wiele planów, pomysłów, koncepcji - spójrz na filozofów. Dobrze, że filozofowie nie budują mostów!
Moja sugestia jest inna: odłóż wszystko, zostaw wszelkie systemy i dojdź do swojego serca. Obserwuj siebie i sprawdzaj czego naprawdę chcesz, czego pragniesz. Kiedy się dowiesz (np. relaksując się) zrób to. Nigdy nie zabraknie Ci energii do działania. Moc popłynie z Ciebie.
Kierując się głową w końcu mentalną energię wyczerpiesz. Zaczniesz się stawać niezadowolony, sztuczny, popadniesz w depresję albo zrobisz coś nieobliczalnego i zarazem szkodliwego, aby odreagować pustkę umysłu.
Poczekaj na serce. Czego naprawdę chcesz? Duch jest mądry, nie posiada i nie żywi szkodliwych czy niemożliwych do zaspokojenia potrzeb. To umysł popada w "odmęty absurdu", ponieważ potrzebujesz chwytać się czegoś, opierać się na jakimś systemie.
Życie nie jest systemem. Ty nie jesteś maszyną.
Cała moc pochodzi z wnętrza, ale jeżeli robisz nie to, czego chcesz, ale to, co musisz, jesteś od niej bardzo daleko.
Dowiedz się czego chcesz. Ja np. staję w pozycji relaksacyjnej (dowiesz się jak ją wykonywać z tego darmowego ebooka) i w pewnym momencie zauważam w sobie pragnienie, by coś zrobić. Nie stwarzam tego wysiłkiem umysłu i woli - to się rodzi żywiołowo, spontanicznie. Decyduję się to zrobić - świadomość pokazuje mi, że to dobre. I robię to. I nie narzekam na brak energii.
Tutaj ważne, aby dokończyć postanowienie i nie zmieniać planu pod wpływem chwili.
Ale cała wiedza o tym, czego chcesz i pragniesz, czyli co powinieneś robić ze swoim życiem pochodzi z wnętrza a nie z zewnątrz.
My jednak bardziej liczymy się z tym, co zewnętrzne, dlatego jesteśmy niewolnikami kierującymi się przymusami.
Zaufaj sobie i poznaj swoją prawdziwą wolę, a staniesz się jak smok, który napił się wody.
===
"Jak rozwinąć naturalną intuicję" w Sklepie Munina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz