Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Otwórz się na to, co działa 2

Powodem, dla którego zachowujemy się niepraktycznie jest oczywiście ego. Czepiamy się jednego systemu terapii albo jednego sposobu robienia czegoś i nieelastycznie reagujemy na problem.
Powinniśmy brać pod uwagę również to, że nie wiemy wielu rzeczy i że jesteśmy uwarunkowani.
Powiedzmy, że mamy jakiś problem od dawna i bardzo mocno stał się w naszej osobowości symbolem strachu i porażki. Chcąc postawić na uzdrawianie energią, porzuciwszy bardziej konwencjonalne sposoby jego rozwiązania możemy wygenerować jeszcze więcej wątpliwości i stresu. Uzdrawianie stanie się jeszcze mniej skuteczne.
Weźmy zatem poprawkę na to, że mamy sporo do rozwinięcia i poznania. To nazwałbym pokorą, skromnością. Pycha ego mówi "ja zrobię wszystko sam i najlepiej, mam przecież moc, mogę osiągnąć doskonałość natychmiast". Skromność jaźni współpracuje z okolicznościami, z warunkami.
Człowiek pokorny bierze pod uwagę także innych ludzi i zewnętrzne okoliczności, nie szarżuje bezsensownie tylko dlatego, że tak sobie "ubzdurał" w głowie.
Najważniejsze jest nasze dobro. Brak cierpienia. Uzdrowienie. Pomagajmy sobie wszystkim, co tylko działa. Z energią i tak możemy nauczyć się pracować. Nie musimy "wystawiać siebie na próbę" odrzucając metody "zwykłe" dla "niezwykłych".
Pewne popularne sposoby są szkodliwe i tam, gdzie warto i można zastępujmy je czy uzupełniajmy szamanizmem, psychotroniką, naturoterapią, bioenergoterapią itd. Ale nie stawiajmy swojego zdrowia i życia na ostrzu noża. Jeśli na przeziębienie zadziała lek z paracetamolem, to dlaczego go nie wziąć, a zamiast tego się męczyć usiłując bez rozwiniętego odpowiednio doświadczenia i dostatecznej wiedzy załatwić problem np. Huną?
Weźmy lek, wykonajmy Hunę - rozwój wiedzie przez koniunkcję a nie alternatywę.
Rozwijamy się stopniowo. Prawdziwy rozwój to ewolucja a nie rewolucja. My jednak często chcemy wywołać jakąś rewolucję w naszym życiu w sferze finansów, związku, zdrowia, rodziny i duchowości. Wierzymy w szybkie i przypadkowe zmiany, że coś się nagle wydarzy. Lecz rewolucje mają to do siebie, że potrafią być bardzo krwawe.
Nie spieszmy się. Chińskie sztuki walki uczą: "stań się wolnym by stać się szybkim". Powoli, krok po kroku, od podstaw, dokładnie - oto jedyna droga, jaką można czegokolwiek i naprawdę się nauczyć. Każda inna prowadzi do pomieszania, rozczarowania i bólu.
Na koniec dowcip:
- Dlaczego zespoły metalowe grają szybko?
- Bo jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.
(Zaznaczam, że nie wyznaję i nie promuję żadnej wiary w takową istotę.)
Otwórz się na to, co działa cz. 1
===
Zapraszam do kategorii Zioła w Sklepie Munina, by znaleźć coś, co działa

3 komentarze:

 1. Święta racja - trzeba umieć korzystać ze wszystkiego dla zdrowia czy w innych sprawach. Niestety z obserwacji muszę przyznać, że często jet tak jak Pan pisze. Ktoś się na siłę upiera, że musi sobie pomóc czymś naturalnym i każdego kto tak fanatycznie nie myśli jak on - ocenia i spycha poniżej "jego poziomu" (niezwykle duchowego i nie wiadomo jeszcze jakiego, co ponadto nie przeszkadza mu być jawnym oszustem - ale tabletki z apteki nie weźmie...). Przykro mi to mówić, ale często tacy ludzie zakręceni wokół ziół i środków naturalnych, zioną taką nienawiścią i pretensjami do całego świata medycyny i farmacji (i do każdego przeciętnego farmaceuty czy lekarza) - że to aż przeraża. Uciekam od takich ludzi. Oni są jacyś toksyczni. Tak jak Pan pisze - po przeczytaniu różnych wypowiedzi na tego typu forum narzuca się jedno stwierdzenie: brak pokory. Brak świadomości totalny, zero wyjścia poza swój punkt widzenia. Oni już wszystko wiedzą. To ciekawe, bo ja 10 lat uczę o leczeniu i medycynie naturalnej - i jeszcze wszystkiego nie wiem. Coś wiem, ale to jest jakiś ułamek. Ale oni - oni wiedzą wszystko. To takie zabawne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po prostu bardzo niebezpieczne podejście i dla terapeutów, i dla klientów

   Usuń
 2. To fantastyczna mądrość Wschodu - "stań się wolnym, żeby stać się szybkim". To stanie się teraz chyba moim mottem i motorem do nauki :)

  OdpowiedzUsuń