Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Sukhasana - jeden z leków na Twoje problemy

Na ogół naszą reakcją na problem jest poszukiwanie rozwiązania w działaniu. W różnych warunkach, kiedy problem jest nagły wypada tak robić, np. w okolicznościach wypadku itd.
Niemniej w zwykłych problemach, kiedy nie ma presji wymuszającej akcję, warto się zatrzymać i nawiązać kontakt ze względnym bezruchem ciała.
Problemy, które dręczą nas od jakiegoś czasu są w dużej mierze ukryte. Potrzeba introspekcji aby je poznać, zrozumieć i wreszcie rozwiązać. 
Kiedy nieustannie działasz nie możesz obserwować ze zwiększoną uwagą. Naukowiec bada swój przedmiot zatrzymując się i pochylając się nad nim czy na inne sposoby przyjmując stabilną postawę.
W momencie, kiedy masz problem i nie wiesz co zrobić możesz usiąść w pozycji medytacji albo wykorzystać krzesło. Usiądź w wygodnej, stabilnej pozycji i pogłębiaj doświadczenie relaksu. Kiedy już poczujesz się odprężony możesz zwrócić uwagę na zjawiska ciała i umysłu związane z problemem.
Odkryj, że bezruch uzdrawia. Jogini stworzyli z tego swoją trzecią zasadę o nazwie "asana". Asana to postawa ciała.
Możesz wykorzystać dowolną asanę aby doświadczyć stabilnego i wygodnego stanu. Sukhasana, czyli siad skrzyżny jest naprawdę dobrą pozycją, która potrafi pomóc Ci bardzo skutecznie w chwili stresu i zagubienia w życiu.
Wykonanie: usiądź po turecku, połóż dłonie na kolanach, wyprosuj kręgosłup i otwórz klatkę piersiową. Oczy mogą być otwarte lub zamknięte. Oddychaj naturalnie. Nie używaj siły chcąc wyprostować plecy - odczuwaj rozciąganie kręgosłupa i otwieranie klatki piersiowej a nie napięcie i cierpienie. Czuj się komfortowo w tej pozycji, bez tworzenia zbędnego napięcia. Nie powinieneś odczuwać bólu. Spędź w tej pozycji tyle czasu, ile zechcesz, możesz zacząć od minuty. Ćwicz gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz