Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Co takiego oferuje Huna

Gdy mówi się o Hunie można mieć różne pojęcia. Istnieją dwie główne szkoły Huny na Zachodzie - szkoła Longa (amerykańskiego pisarza New Age - jak nazywa go Wikipedia) oraz szkoła Kinga (Serge Kahili King został wykształcony w tradycyjnym szamanizmie hawajskim przez adopcyjną wg hawajskich obyczajów rodzinę Kahili z Kauai). W tym momencie mówię o drugiej szkole i zarazem drugim rozumieniu
Huny jako szamanizmie (choć oba mają ze sobą pewne rzeczy wspólne).
Szamanizm hawajski, którego uczy Serge Kahili King jest metodą prostą w pojęciu, uniwersalną, możliwą do stosowania w wielu miejscach przez wielu ludzi bez względu na kulturowe uwarunkowania.
Opiera się ona na siedmiu zasadach i to właśnie one stanowią to, co najbardziej cenne w tej wiedzy.
Są one "kluczem, który otwiera każde drzwi". Techniki Huny to coś wtórnego wobec zasad. Na ich podstawie można tworzyć własne lub adaptować je z innych systemów (Joga, Taoizm, Zen, psychotronika, wszystko inne, co działa itd.).
Przywiązanie do technik może spowodować, że nie będą one działać z powodu braku urzeczywistnienia zasad.Te zasady nie są filozoficzne, nie opisują rzeczywistości w aspekcie metafizycznym, nie stanowią problemów natury naukowej ani mistycznych reguł objawionych przez istoty wyższe w transie. To praktyczne wskazówki służące uzdrawianiu, czyli zaprowadzaniu harmonii wewnętrznej i zewnętrznej.
Zasady te są czysto pragmatyczne i niepotrzebne jest żadne szczególne intelektualne zrozumienie, aby zacząć z nich korzystać. Rozpoznasz je intuicyjnie, poza tym nie da się ich zdefiniować. Odnoszą się do konkretnych i prostych aspektów naszego doświadczenia.
Warto pokrótce scharakteryzować siedem zasad:
  1. IKE - Świadomość. Nie musisz wierzyć - wystarczy obserwować.
  2. KALA - Wolność. Otwórz się i pozostawaj rozluźniony.
  3. MAKIA - Skupienie. Koncentruj się, nie pozwalaj umysłowi być jak szalona małpa, skacząca z gałęzi na gałąź.
  4. MANAWA - Wytrwałość. Przebywaj w chwili obecnej, zamiast w przeszłości i przyszłości (wspomnieniach i marzeniach).
  5. ALOHA - Miłość. Kochaj siebie i kochaj świat.
  6. MANA - Pewność. Ufaj sobie bez względu na wszystko.
  7. PONO - Elastyczność. Pamiętaj, że na szczyt góry prowadzi wiele ścieżek.
Wszystkie siedem zasad to nasze naturalne "wyposażenie". Jeśli się przyjrzymy uważnie, znajdziemy je u podstaw każdego skutecznego działania, jakiego się podejmujemy bez względu na to, czy chodzi o pieniądze, związek, zdrowie, relacje rodzinne i towarzyskie, czy o duchowy rozwój.
Siedem zasad to sposoby, na jakie możemy ustosunkować się do problemów i samej rzeczywistości.
Czy chodzi o techniki pracy z energią, czy o budowanie biznesu, domu albo usługi fryzjerskie siedem zasad to praktyczne wskazówki co do tego, jak odnosić się do siebie i świata. Bo właśnie tego brakuje nam przede wszystkim - filozofii bycia, która spaja w jedno wszystkie dziedziny życia bez faworyzowania jednej wobec drugiej.
www.swiathuny.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz