Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Czym jest zhanzhuang

Zhanzhuang (przybliżona wymowa: dżandżuang) to forma uniwersalnych ćwiczeń, które można wykonywać przede wszystkim dla zdrowia, ale i dla innych celów (jak sztuki walki, poznawanie siebie i natury rzeczywistości - medytacja). Ćwiczenia zhanzhuang są nazywane statycznymi ze względu na minimalną ilość ruchu, jaki ma w nich miejsce (próba zupełnego bezruchu jest szkodliwa).
Wykonuje się je siedząc, stojąc i leżąc. Poprawiają samopoczucie, wzmacniają, podnoszą poziom świadomości, uwalniają od wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych.
Zhanzhuang to metoda znana w Chinach i stosowana jako wsparcie dla medycyny klasycznej.
Dzisiaj coraz więcej ludzi poznaje i stosuje ją na Zachodzie, czerpiąc z niej korzyści dla ciała, umysłu i ducha.
Nauka zhanzhuang powinna odbywać się poprzez kontakt z wykwalifikowanym nauczycielem, choć pewne wstępne doświadczenia można rozwinąć korzystając z opisu czy instrukcji audio-video.
Zhanzhuang oddziałuje uspokajająco, relaksująco, rozwija koncentrację, otwiera umysł i ciało, pozwala utrwalać elastyczność ciała i wewnętrznych postaw.
Wpływa uzdrawiająco na wszystkie dziedziny życia.
Każdy normalny człowiek może poznać metody zhanzhuang i stosować je we własnym zakresie w domu, na dworze, w miejscu pracy podczas przerwy czy w wielu innych okolicznościach.
Istnieją chińskie sztuki walki, których podstawę stanowi trening zhanzhuang. Pozwala on wyeliminować nadmierne napięcie i uzyskać efekt tzw. siły całościowej, kiedy ciało wewnętrznie i zewnętrznie zestraja się samo ze sobą i z aktywnością mentalną oraz świadomością.
Ta jedność przynosi stan stabilności, harmonii i spontaniczności oraz inne właściwości.
W zhanzhuang możemy odkryć siebie takimi, jakimi jesteśmy, uwolnić umysł od złudzeń dotyczących nas samych, świata i naszych z nim relacji.
Czasami nazywa się zhanzhuang „stojącym Zen”, jest to jednak w praktyce dużo bardziej bezpieczna i prozdrowotna forma ćwiczeń wewnętrznych (często techniki medytacji opierają się na nadmiernej bierności).
Stwierdzono uzdrawiający wpływ zhanzhuang w przypadku różnych chorób.
W treningu chińskich sztuk walki zhanzhung to absolutna konieczność, aby był on rozsądny, zdrowy, żeby poskramiał wybujałe ambicje ego ćwiczącego oraz natłok myśli, który temu towarzyszy.
Moje życie bez zhanzhuang jest nie do wyobrażenia. To integralny element moich aktywności, który coraz bardziej zakorzenia mnie w byciu tu i teraz tym, kim naprawdę jestem, dostarczając ciału i umysłowi równowagę rozluźnienia i napięcia.
Każdemu z czystym sumieniem polecam zhanzhuang. Zainteresowani mogą nauczyć się go w formie, którą ja stosuję (bo istnieją różne) w warszawskiej Akademii Yiquan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz