Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Mam firmę w UK i Ty możesz mieć. Dowiedz się dlaczego warto

Wielu przedsiębiorców działa dzisiaj w Internecie i często nie wiedzą oni, że mogą bez przeszkód otworzyć działalność w UK jako "obywatele Unii Europejskiej". Oczywiście każda osoba mająca taki status może to zrobić w dowolnym rodzaju działalności, ale w przypadku biznesu wymagającego dysponowania np. lokalami do wykonywania usług potrzeba posiadać główną jednostkę w UK, a lokalnie prowadzić filię (co wielu osobom i tak potrafi się bardzo opłacać).
Tak czy inaczej jeśli zastanawiasz się nad tym, by zminimalizować wydatki "urzędowe" i zrobić to całkowicie legalnie, masz możliwość, pełne prawo założyć działalność w Anglii. Najbardziej korzystnym rodzajem takiej działalności jest spółka Limited (Ltd), czyli z ograniczoną odpowiedzialnością, aczkolwiek różniąca się od tej, jaką mamy w kraju.
Dzięki procedurze współpracy ze specjalnie zajmującymi się tym kancelariami można bardzo szybko zacząć zarabiać pieniądze unikając ciążących opłat polskiego ZUS-u oraz podatków (ponieważ roczna kwota wolna od podatku w UK wynosi ok 10 000 funtów, czyli ponad 50 000 zł). Możliwe są także odliczenia kosztów pracy i nieopodatkowana dywidenda wynosząca ok 195 000 zł rocznie, to jest razem z comiesięcznymi pensjami ok 250 000 zł rocznie bez podatku.
Dochodzą jeszcze inne koszta, jak samochód i inne wydatki, które można spokojnie finansować dokładając z konta spółki do comiesięcznej, nieopodatkowanej pensji.

Refleksja sumienia

Koszta pracy z Internecie są minimalne, niebezpieczeństwo upadnięcia na zdrowiu również. Korzystanie z państwowych urządzeń, administracji itd. w zasadzie żadne. Taka firma nie jest żadnym obciążeniem dla państwa polskiego, dlaczego zatem tak morderczo się ją opodatkowuje?
Dlaczego przedsiębiorcy chcący zarabiać właśnie w ten sposób mają stać w tym samym szeregu, co inni, znacznie narażający zdrowie i często odwiedzający lekarza (czyli wykorzystujący ubezpieczenie zdrowotne)?
Dzisiaj, dzięki prawu unijnemu tak być nie musi. To prawo jest Twoim prawem do lepszego życia, skorzystaj z niego, jak wielu ludzi skorzystało z dotacji. Ponieważ taka jest rzeczywistość, dlaczego nie mielibyśmy być z nią zgodni?
Nikogo nie okradamy zakładając firmę w UK, ale pomagamy sobie i swoim rodzinom. Czy jest w tym coś złego?

Co z podatkiem?

Kwota wolna od podatku to ok 10 600 funtów, czyli ok 62 000 zł rocznie. Podzielmy to na 12 miesięcy i otrzymamy ok 5000 zł co miesiąc bez podatku.
Poza tym prowadzącemu spółkę LTD (najbardziej opłacalna forma działalności dla osób mieszkających w Polsce a chcących prowadzić firmę w UK) przysługuje bezpodatkowa dywidenda (zarobek spółki, wypłacana po roku, możliwa i w zaliczce; pieniądze, które przekraczają comiesięczną, wolną od podatku pensję odkładają się na Twoim koncie i możesz wypłacić je potem w postaci dywidendy) ok. 200 000 zł rocznie. Innymi słowy prowadząc firmę w UK możesz zupełnie legalnie wypłacić ok ćwierć miliona złotych rocznie nie płacąc ani grosza podatku.
Dzieląc to na 12 mamy ok 20 000 zł miesięcznie.
Taka perspektywa jest bardzo interesująca dla tych, którym naprawdę zależy na podniesieniu jakości życia. Jako obywatel UE masz do tego prawo, nikogo nie okradasz (a co, Unia okrada Polskę?), warto mieć to na uwadze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej od osoby, która jest moim doradcą napisz na munin.szaman@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz