Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Przestać być ofiarą losu

Świat Natury uczy nas bezwzględnej zasady, jaką jest dobór naturalny. Osobniki, które potrafią się przystosować, mają większe szanse na przeżycie. Inne giną.
Nie twierdzę, że człowiek jest zwierzęciem, uważam nas (przynajmniej większość) za zupełnie inną od zwierzęcia (w każdym razie dzikiego) istotę. Pewne prawa jednakże działają także dla nas.
Nasze typowo ludzkie przystosowanie, nasza moc życiowa pochodzą głównie z tego, co sobie wyobrażamy, co dzieje się z naszym umysłem. Oczywiście duch jest tutaj podstawą - dezorientacja ducha, czyli brak świadomości, następnie brak wolności, skupienia, wytrwałości itd. to źródło duchowe problemów i cierpień. Wszystko to jednak rzutuje się na aktywność umysłu i to ona manifestuje się w ciele według wzorców, jakie są w niej obecne.
Innymi słowy ZANIM POPEŁNISZ JAKIŚ BŁĄD, ZROBISZ COŚ SZKODLIWEGO W CIELE, DOKONUJESZ TEGO W UMYŚLE.
Zmiana naszego życia nie musi wiązać się z próbą dokonania czegoś na zewnątrz. Wystarczy, że popracujesz w sferze swojego umysłu.
Można w tym celu pójść szlakiem siedmiu zasad Huny.
  1. Świadomość - co myślisz?
  2. Wolność - które myśli Cię ograniczają?
  3. Skupienie - jakie mają cele Twoje myśli?
  4. Wytrwałość - jakie są Twoje długotrwałe myśli? (krótkotrwałe nie mają większej mocy)
  5. Miłość - które myśli napawają Cię smutkiem, wpędzają w zły nastrój?
  6. Pewność - które myśli podkopują Twoje poczucie pewności i stabilności?
  7. Elastyczność - które myśli zamieniają Cię w robota sprawiając, że działasz-reagujesz schematycznie?
W myślach zaczyna się powodzenie i niepowodzenie w każdej sferze, w której jesteśmy aktywni. Nikt, kto osiąga jakiś sukces, nie może pominąć tego, co myśli. Myśli mogą Ci pomagać lub przeszkadzać. Wywołują emocje a emocje wpływają na stany ciała.
To nie to, co ma miejsce w świecie jest przyczyną Twoich porażek i frustracji, ale to, co myślisz.
Nikt nie może kontrolować Twoich myśli, dlatego to Ty odpowiadasz za to, co materializujesz w świecie zewnętrznym za pomocą długotrwałych i skoncentrowanych myśli.
To w myślach stajesz się tzw. ofiarą losu. Ja nie mówię w tym momencie, byś myślał pozytywnie (można popaść w błędne pojęcia o tym, co pozytywne, zresztą zastanawianie się co jest dobre potrafi być stresujące) - po prostu zdystansuj się poprzez świadomość do swoich myśli. Świadomość nie jest myśleniem, dlatego praktykując przede wszystkim obserwację myśli doświadczysz naturalnego od nich wyzwolenia bez względu na to, jak bardzo potrafią być one koszmarne.
To tylko myśli - dlaczego masz reagować na nie jak na rzeczywistość?
Możesz przez minutę lub więcej zapisywać sobie swoje aktualne myśli - to świetne ćwiczenie.
Myśli również są rzeczywistością, ale nie formalnie a materialnie (jako skupiska energii i informacji, tzw. myślokształty), które mogą posłużyć do wspaniałych celów szamańskich i uzdrowicielskich, ale pod warunkiem, że używasz ich jak narzędzi i się z nimi nie identyfikujesz.
===
Możliwości Twojego umysłu do nabycia w Sklepie Munina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz