Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Uzdrawianie potrzeba unaukowić

Od wielu lat widzimy na rynku usług oferty związane z uzdrawianiem i naturoterapią. Spotkamy na nim bioenergoterapeutów, biomasażystów, uzdrowicieli duchowych, reikowiczów jak i zwolenników innych systemów i metod.
Osoba chcąca skorzystać z takiej usługi może mieć nie lada problem z jej wyborem. Kto jest skuteczniejszy? Jaka metoda jest bardziej odpowiednia? I czym w ogóle jest uzdrawianie?
Dla części osób uzdrowicielstwo to sztuka związana z kontaktem z istotami duchowymi, wymagająca przede wszystkim wiary w subtelny lub nadnaturalny porządek świata. Uzdrawianie polega na tym, że moc istoty wyższej przejawia się przez ciało oraz umysł uzdrowiciela i dokonuje zmian na poziomie ciała i umysłu uzdrawianego.
Łączy się uzdrawianie z religią i wiarą w Boga, który ingeruje w cudowny sposób w sytuację zdrowotną „klienta”.
Popularny pogląd głosi również, że uzdrawiać mogą tylko szczególne osoby, posiadające swoisty i wrodzony dar, często przekazywany przez przodków z pokolenia na pokolenie.
Tego rodzaju przekonania nie są odosobnione, są nawet stale obecne i może nawet cechują stosunek większości ludzi do uzdrawiania. Można z jednej strony cieszyć się, że spora część społeczeństwa uznaje istnienie czegoś więcej, niż ciało fizyczne, co wskazuje na jakiś poziom uduchowienia, z drugiej jednak uzdrawianie traci na takiej „okleinie” stworzonej z religijnych, okultystycznych czy ezoterycznych etykiet.
W porównaniu z klasyczną służbą zdrowia zawody uzdrowicielskie wyglądają nadal bardzo blado. Ludzie w większości uznają autorytet lekarza, nie uzdrowiciela. I dzieje się to z prostego powodu: medycyna jest nauką.
To podpowiada rozwiązanie dla problemu upowszechnienia skutecznych form uzdrawiania: uzdrawianie potrzeba unaukowić. Co to znaczy? Przede wszystkim należy je oczyścić od tego, co subiektywne i poddać eksperymentom.
===
Zobacz Sposoby naturalnego uzdrawiania w Sklepie Munina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz