Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Bez medytacji jesteś w pułapce

Nie poznasz istoty medytacji z książek i teoretycznie. Musisz tego spróbować aby wiedzieć, jak w przypadku smaku cytryny.
Kiedy Twoje spojrzenie skierowane jest na zewnątrz, doświadczasz pomieszania i bólu. Czujesz się jak w potrzasku. Doświadczasz przemijalności życia, uświadamiasz sobie upływ czasu i nieuniknioną śmierć. Z drugiej strony zauważasz, że oparcie, którego szukasz w pieniądzach, związku, zdrowiu, relacjach z otoczeniem czy jakichś przekonaniach religijnych i duchowych jest wątłe.
Potrzeba odwrócić się do własnego wnętrza i rozpoznać w nim to, co nieprzemijalne, co nie jest ciałem, mową, umysłem, emocjami i działaniami.
Tym czymś, dokładniej kimś jesteśmy my sami.
Medytacja to praktyka nastawiona na poznawanie siebie. W medytacji niczego nie zmieniasz, ale poznajesz, odkrywasz.
Uświadamiasz sobie swoje prawdziwe ja oraz fałszywe ja stworzone z identyfikacji z tym, co zewnętrzne.
Kiedy uwaga staje się silna, rozpuszcza iluzje. Opadają one w różnych sferach życia, dlatego medytacja staje się tak bardzo praktycznym narzędziem. Przede wszystkim jednak powracasz do siebie, a jest to Twoja największa potrzeba.
Jeśli chcesz nauczyć się medytacji klasycznej (stosowanej m.in. w tybetańskiej tradycji Bon i Jodze) zapraszam Cię na cośrodowe zajęcia online w ramach Akademii Munina.
===
Zobacz książkę "Naucz się medytować" w Sklepie Munina

1 komentarz:

  1. Rozkładanie kart to medytacja sama w sobie, co nie zmienia faktu, że medytować można wszędzie ... siedząc, leżąc, chodząc :-) pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń