Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Harry Edwards i duchowe uzdrawianie

Jednym z największych uzdrowicieli duchowych XX wieku był z pewnością Harry Edwards (1893-1976). Więcej na temat jego osoby można przeczytać w artykule "Harry Edwards: duchowy uzdrowiciel wszechczasów" ("Nieznany Świat" 07/2005), istnieje też Świątynia Uzdrawiania Harry'ego Edwardsa (wersja EN) oraz College Uzdrawiania Harry'ego Edwardsa (EN), który organizuje m.in. dwuletnie kursy.
Na spotkaniach z nim dochodziło do natychmiastowych uzdrowień np. nowotworów. Warto jednak wspomnieć, że "naukowa" (trudno nazwać jednorazową wizytę badacza na jednym spotkaniu z Harrym Edwardsem próbą naukową) weryfikacja tego fenomenu nie dowiodła niczego (British Medical Journal, Rose, 1954).
Miałem okazję przez pewien czas interesować się duchowym uzdrawianiem wg metody założonej przez niego organizacji brytyjskiej NFSH UK oraz czytałem pewne fragmenty jego wypowiedzi na temat istoty sztuki uzdrowicielskiej, którą stosował.
Wyrażę podstawowe informacje w kilku punktach.
 1. Duchowe uzdrawianie nie jest czynieniem cudów. Opiera się na prawach naturalnych. Znaczy to, że można poznawać je i stosować naukowo. Jest przy tym jasne, ze należy brać pod uwagę specyfikę ludzkiego, osobowo-duchowego doświadczenia.
 2. Każdy ma zdolność duchowego uzdrawiania. Jest to wrodzona cecha wszystkich ludzi.
 3. Można oddziaływać tak na miejscu, jak na odległość.
 4. Metoda jest prosta, polega na zrelaksowaniu się i dotarciu do kontaktu ze swoim duchem.
 5. Uzdrawianie na odległość może polegać np. na wyobrażaniu sobie osoby uzdrawianej jako zdrowej.
 6. Uzdrawianie na miejscu to np. kładzenie rąk.
 7. W duchowym uzdrawianiu nie stosuje się siły woli. Działa się przez zestrojenie się z obecnością i emanacją ducha (duch to nasza istota, wewnętrzne, prawdziwe ja, nie zaś jakiś byt z zewnątrz).
 8. Duchowe uzdrawianie nie polega na wierze.
Mimo że uzdrawianie duchowe wydaje się być proste, wymaga wg mnie wielu lat praktyki. Potrzebny jest rozwój duchowy i osobisty, umiejętność bardzo głębokiego relaksowania się i medytacyjnego kontaktu z samym sobą, ze źródłem uzdrawiającej mocy w nas.
Na pewno nie nauczysz się tego po weekendowym kursie. Techniki niczego nie załatwią. Potrzebujesz gruntownie studiować ten temat i nieustannie pracować wysyłając energię  na odległość lub przekazując ją innym na miejscu albo samouzdrawiając się.
Harry Edwards zalecał również pewne ćwiczenie relaksujące (np. wyobrażasz sobie spływający górski strumień, płyniesz z nim, swobodny, wolny) jako ćwiczenie wstępne i uzupełniające.
Przez wieki kojarzono uzdrawianie z cudami, religią, Chrystusem itd. A tu pewnego razu pojawił się człowiek, który według relacji uzdrawiał tłumy a głosił coś odwrotnego. Duchowe uzdrawianie nie jest związane z religią, z wiarą. To naturalne wyposażenie ludzkiego ducha.
Podejście Harry'ego Edwardsa otwiera możliwość naukowego, psychotronicznego badania duchowego uzdrawiania, aby przybliżyć je jeszcze większej ilości zainteresowanych oraz odczarować temat, oczyścić go z zabobonów.

3 komentarze:

 1. Panie Pawle, czy mógłby Pan opisać po polsku na czym polega uzdrawianie i harmonizowanie energii - jak to wyglada na punkcie energetycznym .Jak to wyjaśnić sam proces.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym wielokrotnie na stronie, zapraszam do kategorii Uzdrawianie albo do wyszukiwarki na blogu - po lewej u góry. Linki znajdują się także w artykułach opisujących usługi. Wiele razy o tym traktowałem w tekstach.

   Usuń
  2. Link do kategorii: http://www.muninszaman.pl/search/label/uzdrawianie

   Usuń