Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Nie przesadzajmy z "naturą"

Szamanizm płynie z doświadczenia naturalnego ludzi, ale można mieć różne pojęcia o tym, co jest, a co nie jest naturalne. Na ogół "natura" (czasami pisana wielką literą N) to drzewa, ptaki i inne "przyrodnicze" elementy ekosystemu. Jest to popularnonaukowy, powierzchowny pogląd na rzeczywistość. Dla szamanów to, co nazywamy naturą to nie są pozamykane w parkach rośłiny i zwierzęta, ani kwiat w doniczce.
Natura przejawia się bardziej esencjonalnie na poziomie ciała energetycznego, czakr, siły życiowej zwanej praną. Tak daleko, jak dalece ludzie odchodzą od doświadczenia tych aspektów, wypaczone zostaje poznanie natury bliskie szamanizmowi.
Szamanowi nie tyle chodzi o samo drzewo, co o energię drzewa. Podobnie z minerałami i wszystkim innym, co wykorzystuje on w praktykach.
Samo drzewo Cię nie uzdrowi, ale energia drzewa może pomóc zbudować Twoje własne pole energetyczne.
Są ruchy "neoszamańskie" czy podobne, złożone z ludzi uwielbiających naturalność. Czasami rozumie się to jako porzucenie przyzwoitości lub normalności.
Tu naprawdę nie chodzi o przebieranie się za druida i spacerowanie po lasach. Chodzi o świadomość energii i pracę z nią.
Natura udziela wzorców i energii, z którymi można pracować. Ale i kultura nam to daje. Oba "światy" dostarczają nam wspaniałego wsparcia. Nie potrzeba wybierać ani się alienować, uciekać i oddzielać, rzeczywistość jest jedna.
Wsparcia udziela Ci telewizor, radio, gazeta jeśli tylko umiesz z tego korzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz