Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Przyjmij schronienie w sobie

Usiądź wygodnie, przymknij oczy. Skieruj delikatnie uwagę w okolice klatki piersiowej. Skoncentruj się na uczuciu relaksu, błogości. Nie rób tego jednak na siłę. Odpoczywaj a resztę wykonuj jakby od niechcenia. Jeśli chcesz możesz dodać delikatny uśmiech. Oddech naturalny.
Stosuj to ćwiczenie jak długo zechcesz, gdzie i kiedy zapragniesz.
Za mało odpoczywamy. Tracimy na tym w każdej sferze życia. Niektórym osobom może się wydawać, że odpoczywają, ale spędzanie czasu przed telewizorem lub w łóżku wcale nie jest głębokim odpoczynkiem, na ogół tworzy to wiele stresu, a stres - uczy Huna - jest przyczyną wszystkich chorób.
Szukajmy schronienia i odpoczynku w sobie. W czakrze serca po środku klatki piersiowej mamy dostęp do źródła relaksu, błogości, miłości, regeneracji. Nigdzie na świecie tego nie znajdziemy. Sądzimy, że partner albo ktoś inny, czy nawet jakaś rzecz zapewni nam to ciepło i szczęśliwość, ale doświadczenia są zawsze bardzo uwarunkowane przez ciało, odległość poznawczą, przez subiektywne wtręty.
Do siebie masz dostęp bezpośredni 24h na dobę. Dlaczego tak rzadko z tego korzystamy? Wolimy "podłączyć się" do internetu lub odbyć rozmowę telefoniczną, włączyć film, poczytać książkę lub posłuchać muzyki. Nie wiemy, że możemy bezpośrednio doświadczyć szczęścia, relaksu, schronienia w sobie.
Tam znajduje się to, czego szukasz uparcie ale nieskutecznie na zewnątrz. Proste ćwiczenie, które przedstawiłem jest wystarczające, abyś uświadomił sobie obecność wewnętrznego schronienia i zaczął czerpać z niego korzyści.
Nie musisz jednak stosować technik - po prostu przebywaj w swojej obecności, napawaj się nią w stanie relaksu. Zamiast nieustannie dążyć do czegoś i przechodzić z działania w działanie, znajdź chwilę na nawiązanie kontaktu z samym sobą, bo to przecież nadaje sensu całemu życiu.
Jeśli to zagubisz to zagubisz wszystko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz