Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Uzdrawianie energią - fakty i mity

Sądziłem swego czasu, że wybitny uzdrowiciel jest osobą, której nie imają się dolegliwości, że ma na tyle silną energię, iż odbija wszystkie zarazki a w razie jakiegoś osłabienia momentalnie, przy użyciu mocy pozbywa się problemu.
Praktyka życia i zawodowa zdemaskowała moje urojenia.
Uzdrawianie jest możliwe, ale jest to naturalna zdolność, mająca swoją drogą naturalne ograniczenia. Pewne rzeczy energią zrobisz, innych nie.
Obecnie traktuję uzdrawianie czy energoterapię komplementarnie. To uzupełnienie innych metod, w żadnym razie coś, co je zastępuje.
Bywa, że sam niekiedy korzystam ze środków medycznych kiedy np. dopadnie mnie jakieś poważniejsze przeziębienie. Działają one skutecznie i szybko.
Uzdrawianie wymaga sporej ilości relaksu - kiedy dręczy Cię grypa trudno o rozluźnienie, a niekiedy jest ono zdaje się niemożliwe.
Jesteśmy uwarunkowani i uzdrowiciele, bioterapeuci pod tym względem niczym się nie różnią. Nie są oni cudotwórcami - posługują się energią naturalną, która wspiera naturalne właściwości regeneracyjne organizmu, ale ich nie zastępuje.
W niektórych sytuacjach, zwłaszcza jeśli chodzi o autoterapię środki fizyczne jak maści czy zioła będą skuteczniejsze.
Najlepiej działać na wszystkich poziomach - ciało, energia, umysł. Błędem jest ograniczanie się tylko do energii. Każdy, kto to robi, kto głosi, że uzdrawianie wystarczy jest człowiekiem niebezpiecznym dla naiwnych i dla siebie, kiedy sam boryka się z jakimś problemem zdrowotnym. Poza tym działa wbrew prawu.
Uzdrawianie to tylko uzdrawianie. Nie należy przypisywać mu nadzwyczajnych właściwości. Podejście holistyczne polega na postrzeganiu całości złożonej z ciała, energii i umysłu oraz ducha. Nie jest to tylko ukłon skromności w kierunku metod "zwyczajnych", ale wynik obserwacji tego, co realnie się dzieje podczas uzdrawiania.
Zamawiając moje sesje nigdy nie trać z oczu całości warunków. Używaj wszystkiego, co działa. Konsultuj się z lekarzem jeśli wymaga tego dolegliwość, nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, bo to nie o to tu chodzi. Graj całą talią - to jest podejście holistyczne do uzdrawiania. Podejście fanatyczne zaślepia się tylko jedną możliwością, która - mogę to obiecać - nie zawsze będzie skuteczna.
Uzdrowiciel to zwykły człowiek. Zdolności uzdrowicielskie są jak wszystkie inne zdolności ludzkie - można je rozwijać, można je opanować w różnym stopniu i mają swoje konkretne zastosowanie, we własnej wąskiej dziedzinie.
Najlepsze efekty osiąga się łącząc metody fizyczne, energetyczne, mentalne i duchowe. W Hunie czy w Jodze robi się to od wieków. Nasza zachodnia, uwarunkowana przez religijność mentalność skłania nas jednak do oczekiwania cudów, które niestety, ale się nie zdarzają.
Wszystko jest wynikiem pracy, czyli karmy w określonych warunkach. Brak zrozumienia tej zasady bardzo szkodzi popularyzacji uzdrawiania.
To byłoby za wygodne, gdyby wystarczyła energia. Człowiek chcący świadomie podchodzić do swojego zdrowia musi zapoznać się z szerszą i mniej ezoteryczną wiedzą oraz stosować się również do mniej subtelnych zasad.
Potrzebuje zadbać o ruch fizyczny, właściwą dietę i kuchnię, ilość snu, higienę, suplementację oraz wiele innych "nieduchowych" rzeczy, aby móc być prawdziwie uduchowionym.

2 komentarze:

  1. Dziękuję za ten wpis, zdałam sobie sprawę, że za dużo uwagi poświęcam pracy z umysłem i z energią a za mało pracuję fizycznie z ciałem (dieta i ćwiczenia). Od Nowego Roku spróbuję to zmienić żeby było po równo :) Pozdrawiam, Edyta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powodzenia. Zapraszam na www.naturoterapia.psychotronet.pl - pojawiają się wpisy o zdrowym stylu życia, ziołach itd.

      Usuń