Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak odzyskać własną energię

Osłabiamy się na wiele sposobów. Począwszy od sposobu poznania a skończywszy na sposobie działania. Czujemy się coraz bardziej bezsilni i bezradni. Chcielibyśmy dokonać różnych zmian, ale czujemy, że nie wystarczy nam na to energii.
Co zrobić, żeby odzyskać własną siłę życiową? Jak sprawić, żeby mieć wigor niezbędny do uzdrawiania i naprawy, a także samorealizacji?
Jak jak to widzę, podstawowym problemem jest nadmiar ruchu, co można nazwać karmicznością. Za duża karmiczność, czyli aktywność.
Karma odnosi się do ciała i umysłu, do całości. Kiedy za dużo działasz, słabniesz.
Zacznij po prostu działać mniej. To pierwsza rzecz. Druga rzecz to działania mentalne, subtelne, które powinny poprzedzać działania bardziej fizyczne.
Jednym z takich działań jest planowanie.
Planując (rok, miesiąc, tydzień) zauważysz, że ostatecznie robisz dużo więcej, niż kiedy tylko i wyłącznie rzucasz się w wir działań. W planowaniu zachodzi poznawanie - większa samoanaliza, pogłębia się świadomość, zaczynasz kierować energią poprzez uwagę.
To Ty decydujesz na czym w ciągu dnia skupisz energię i ile jej w coś zaangażujesz. Planujesz działania, czyli zarządzasz energią i uwagą.
To sprawia, że stajesz się bardziej świadomy energii, bardziej na nią wrażliwy. Zaczynasz zauważać kiedy i na co ją marnujesz, np. na banalne, niepotrzebne rozrywki (nie twierdzę, że wszystkie są takie).
Paradoksalnie im coś ważniejszego robisz, postanawiasz, planujesz, tym więcej masz energii. Planuj i zaczynaj dzień od robienia tego, co najistotniejsze, a energii nigdy Ci nie zabraknie.
My jednak zajmujemy się często po przebudzeniu, kiedy poziom energii jest wyższy, tym co powinniśmy robić na końcu. Włączamy telewizję lub przeglądamy Internet w celu zażycia rozrywki lub dla innych płytkich celów.
Stawiaj sobie wielkie cele (jak na Ciebie, nie musisz mierzyć się miarą innych) i planuj działania z nimi związane, zaczynaj dzień od robienia tego, co przybliża Cię do wielkiego celu a energia będzie wzrastać. Twój poziom energii zacznie się nawet rozwijać, dzięki czemu będziesz w stanie zrobić dużo więcej, niż zamierzasz.
Reasumując:
  1. Zacznij od bezruchu, ogranicz działania. Możesz spędzać czas w pozycji medytacji, relaksacji. Zatrzymaj się. Stosuj zatrzymanie się, relaksację, medytację jako stały element swojego życia. W ten sposób nawiązujesz kontakt ze źródłem mocy w sobie. Możesz wspomóc się kursem video z podstaw Zhanzhuang Qigong.
  2. Wprowadź najpierw działania mentalne przed działaniami fizycznymi - planuj, zarządzaj czasem, analizuj i obserwuj, wyciągaj wnioski, ustalaj priorytety.
  3. Wykonuj najpierw rzeczy najważniejsze, nie odkładaj ich na potem (czasami jest to niemożliwe, bo sprawy najistotniejsze danego dnia robimy wieczorem, np. prowadzimy kurs; możesz się jednak zacząć do nich przygotowywać i z nimi pracować dużo wcześniej).
  4. Rzeczy najmniej istotne (rozrywki, spotkania towarzyskie) pozostawiaj na sam koniec.
===
Polecam książkę "Zarządzanie czasem" Briana Tracy'ego, z której sam korzystam, na temat planowania. Poniżej znajdują się linki do porównywarki cen Ceneo z różnymi formami tej publikacji (audiobook, ebook, zwykła książka).
Zarządzanie czasem - Brian Tracy - ebook
Zarządzanie czasem - Brian Tracy - audiobook
Zarządzanie czasem - Brian Tracy - książka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz