Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jak przestać być ofiarą losu

Wszyscy mamy problemy, ale nie wszyscy utożsamiamy się z nimi. Kiedy to robimy, to pojawia się ego ofiary losu.
To może się utrwalić - będziesz czuł się i działał na stałe. Wszystko z powodu jednego, drobnego błędu wewnętrznej identyfikacji.
Nie jesteś swoimi problemami, istnieją one na zewnątrz Ciebie. Dlaczego zatem nosisz je w swoim wnętrzu? Bo się z nimi utożsamiasz.
Patrzysz na siebie nawykowo w ich kategoriach.
Wydarzenie, które stworzyłeś zaszkodziło Ci lub komuś innemu i w oparciu o nie wyciągnąłeś wniosek: jestem do niczego. Jestem zły, podły, nikczemny, nie zasługuję na miłość, ciąży nade mną klątwa itd. Pod tym względem jesteśmy bardzo pomysłowi.
I takie "ja" utożsamione z problemem utrwalamy w sieci podświadomych nawyków. Zaczyna się ono przejawiać jak sen na jawie podczas naszych różnych czynności. Potrafi być go bardzo wiele. Tłumi intuicję, wypełnia przestrzeń wewnętrzną i odcina nas od nas samych, od źródła mocy - stąd przytłaczające poczucie bezradności.
To "ja" naturalnie dąży do spełnienia się na zewnątrz. Jeśli go nie rozpuścimy, jego energia tak czy inaczej znajdzie ujście.
Czujemy się ofiarami losu, ponieważ stale kierujemy nadmiar uwagi do świata zewnętrznego. Przejmujemy się nim tak bardzo, że odbija się on jak pieczęć na podświadomym umyśle.
Jest tylko on - wielki świat, pełen zjawisk, wydarzeń, ludzi. Zaczynasz się z tym utożsamiać. Staje się to Twoim jedynym życiem. Wypełniasz tym umysł po brzegi.
Poniższe ćwiczenie pobudza czakrę pępka. Dzięki tej czakrze można "zakotwiczyć się" w wewnętrznym doświadczeniu, otworzyć się na siebie samego.
W tybetańskim Bon czakra ta odpowiada za mądrość, która polega na byciu zwróconym na swoją prawdziwą naturę, do wnętrza - ignorancja to coś odwrotnego, to zewnętrzna orientacja, która prowadzi do stanu bycia zdominowanym przez świat i ludzi.

Sugerowane ćwiczenie:
  1. Usiądź w wygodnej pozycji ciała, oczy możesz mieć otwarte lub zamknięte
  2. Rozluźnij się, możesz wykonać kilka głębszych oddechów oczyszczających a potem spędzić chwilę w stanie relaksu, aż oddech stanie się naturalny i zrównoważony.
  3. Skup swoją uwagę na pępku. Możesz połączyć skupienie z oddechem - wprowadź uwagę i oddech do pępka. Jednocześnie kieruj swoją uwagę do wnętrza. Wdech pępek, wydech pępek, kontynuuj.
  4. Skończ gdy uznasz za stosowne i spocznij chwilę w naturalnym stanie, aż doświadczenie przestanie być świeże.
  5. Stosuj gdzie i kiedy zechcesz.
Żeby urzeczywistnić swoją idealną pracę, związek, uzdrowienie i długowieczność potrzebujesz zorientować się na wnętrze - na zewnątrz tego nie znajdziesz, a jedynie zagubisz swoje szanse.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz