Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Partnerstwo - obyś nie żałował

Jesteśmy wariantami. Mamy wariackie przekonania na temat zarabiania pieniędzy, terapii i zdrowego stylu życia, absurdalne poglądy filozoficzne i bezsensowne kulty. Poza tym mylimy się w dziedzinie związków.
Jak naiwne dzieci albo - biorąc pod uwagę nasz nierzadko dorosły wiek - idioci rzucamy się sobie na szyję, wpadamy w ramiona, uprawiamy tzw. seks, czasami płodzimy tak dzieci. W czym problem? Że duchowa refleksja przychodzi późno, za późno lub wcale.
Kierując się przywiązaniem i żądzą (która potrafi przebrać się za miłość) zawsze będziemy ranić i obrywać. Niektórzy o tym wiedzą i próbują być sprytniejsi - wybierają seks bez zobowiązań. Skutek jest również opłakany, bo nabawiają się bezdusznych, uprzedmiatawiających doświadczeń i tworzą zabijające wewnętrznie nawyki.
A może tak zacząć z właściwej strony? Kim jestem? Dokąd zamierzam? Skąd przychodzę? W świetle tych pytań uczciwie spojrzeć na kwestię związku.
Popatrzeć na niego nie jak na zwierzęcą przygodę, ale duchowo, metafizycznie, na poziomie naszego prawdziwego ja.
Oczywiście nie musimy. Możemy nadal zachowywać się jak samce i samice alfa. Masz wybór w tym, co zrobisz, ale nie masz wyboru wobec ponoszonych tego konsekwencji.
I to konsekwencje ostatecznie świadczą o tym, czy Twój wybór był właściwy, a nie Twoje przekonania.
Lepiej szukać prawdy o związku zanim się w niego wstąpi. Bez prawdy jesteśmy zagubieni i skazani na piekło.
Lepiej zaprzeczyć swoim (choć zazwyczaj nie swoim, bo utartym) poglądom i szczerze pytać, bo "kto pyta - nie błądzi". Błądzą owładnięci pożądaniem pyszałkowie sądzący, że pozjadali wszystkie rozumy albo fanatycy zaślepieni autorytetami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz