Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Jesteś źródłem, nie rzeką

Każdy z nas jest źródłem - nie jesteśmy rzeką. Mimo że tak na ogół siebie widzimy. Nasze życie i my sami wydajemy się sobie przypadkowi, zjawiskowi, zewnętrzni. Nie przywiązujemy wagi do tego, co dzieje się w naszym wnętrzu, widząc w tym tylko jakiś odblask czy odbicie świata zewnętrznego. To przeogromny błąd.
Wątpimy w swoje doświadczenia wewnętrzne. Zakładamy, że na zewnątrz jest wszystko, co rzeczywiste a nasze wnętrze to swoista iluzja.
Tak naprawdę jest raczej odwrotnie. To, co na zewnątrz ma mniejszy stopień rzeczywistości, ponieważ jest bardziej nietrwałe.
Szukamy rzeczywistości na zewnątrz - wyprawiamy się na wycieczki w góry, nad morze, ocean, chcemy rzeczywistość oglądać, słyszeć, czuć. Albo szukamy jej w ciałach partnerów, w wytworach kultury, jak telewizja, internet.
Nie przychodzi nam do głowy, żeby skierować się do wnętrza. Wszystko nas interesuje, poza naszą jaźnią.
Dlatego tak tragicznie nierzadko i notorycznie chybiamy celu w życiu w sferze finansów, związków, zdrowia, przyjaciół i rodziny, duchowości. Celujemy bowiem na zewnątrz, a nie w siebie. Zen uczy: doskonały łucznik celuje w samego siebie, nie strzela dla nagrody.
To w jaźni masz zapisaną całą prawdę o Tobie i Twojej egzystencji: jaka jest Twoja zawodowa pasja, kierunek, jaki jest Twój partner duchowy (czyli ten najlepszy z możliwych), jak się uzdrawiać itd. Wszystko jest w Tobie, cała ta wiedza jest dostępna poprzez samopoznanie. Tylko co Ty robisz? Swoją uwagę przykładasz do tego, co na zewnątrz, a na zewnątrz mogą być również "uduchowione" formy, które oddzielają Cię od wnętrza.
Czy czerpiesz z własnego źródła, czy może uzależniasz się od innych? Od Chrystusa, Buddy, nauczyciela duchowego, trenera biznesu, kogokolwiek innego? Gdzie znajduje się Twoje źródło mocy?
To jest naprawdę proste - po prostu poznawaj siebie, obserwuj siebie, kieruj uwagę do wnętrza. Świat zewnętrzny jest ważny, ale to tylko przejaw świata wewnętrznego.
Aham Brahmasmi (Jaźń jest Brahmanem) - absolutna prawda znajduje się w Twojej jaźni (osobie). Szukając jej na zewnątrz oddalasz się w mroki niewiedzy i oślepiające blaski iluzji (skr. maya).
==
"Dusza ludzka oś świata" Jerzego Prokopiuka - oto intelektualne wyzwanie dla Ciebie, które możesz podjąć wędrując po różnorodnych tematach połączonych wspólną ideą wykraczania poza tajniki duszy ludzkiej. Sposobem na poznawanie człowieka jest „psychologia głębi”, która wyjaśnia wiele nurtujących człowieka pytań dotyczących jego kondycji psychicznej i duchowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz