Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Kultura masowa: zainteresuj się kimś innym, niż Ty

Głupia kultura masowa (bo potrafi mieć miejsce i jej mądra "siostra") ma pewną tendencję: zainteresuj się kimś innym. Ta tendencja przeradza się potem w nawyk - nawyk, który rujnuje nam życie.
Występujący przed kamerami "artyści" przykuwają naszą uwagę. Wszystko, co puszczają w telewizji lub internecie (albo prawie wszystko) wpycha nam się do oczu i mózgów, narzuca się.
Kiedy wyrobisz w sobie odpowiedni nawyk, odwracasz się od siebie. Interesują Cię świat, inni ludzie. Twoje problemy, cele, marzenia, potrzeby, preferencje przestają się liczyć. Znikasz. Za to z zapalczywością dyskutujesz o tym, co dzieje się w polityce, opowiadasz znajomym obejrzane filmy czy inne "skonsumowane gówna".
Taki cel mają różni pisarze i wydawcy, twórcy telewizyjni, filmowi, graficy, menedżerowie marketingu, ale i liczni duchowni, politycy - odwrócić Twoją uwagę od Ciebie i zafascynować Cię jakąś promowaną przez nich bzdurą.
Tak funkcjonuje cały model masowej kultury, która dobija się do nas z mass mediów i zdobywa sobie wyznawców wśród "gawiedzi".
Te wszystkie "gwiazdy i gwiazdeczki" oślepiają swoim trupim światłem, zawłaszczają Twoją świadomość.
Stajesz się jak zombie - tracisz połączenie ze źródłem, z samym sobą. Tracisz moc, tracisz wiedzę, tracisz WSZYSTKO.
Tak, dokładnie, powiem to stanowczo: MARNUJESZ SWOJE ŻYCIE.
Zacznijmy żyć sobą. Kogo to obchodzi co robi ktoś inny (dopóki nie nastaje na naszą wolność)? A niech sobie pajacuje, wygłasza farmazony.
Kiedy zaczynasz żyć życiem innych, znikasz, nie ma Cię. Umierasz za życia: duchowo, mentalnie, emocjonalnie, energetycznie i w końcu fizycznie. Tak, ponieważ popadasz w choroby, masz niski poziom energii witalnej, wpadasz w ręce lekarzy i innych specjalistów (tu refren z piosenki "Wszystko się może zdarzyć").
Jest sposób: odłącz się. Sięgaj po książki, filmy itd. w konkretnym celu. Nie stawaj się Rozrywkowym Potworem (wariacja od Ciasteczkowego Potwora).
Pamiętaj, że stwarzasz tak nawyk, który uniemożliwia Ci sukcesy w każdej dziedzinie życia. Rób co chcesz, bądź sobie nadal pyszny, przekonany, że nic nie musisz zmieniać, bo Ci tak wygodnie. Im - twórcom masowej kultury - o to właśnie chodzi, żebyś czuł się wygodnie, ponieważ Twoja wykreowana przez iluzję medialną sfera komfortu jest ich gwarancją zarobku.
Masz wygodną celę więzienną, dlatego nigdy nie wychodzisz na wolność, nie przychodzi Ci ona nawet do głowy.
Wyłącz telewizor, przestań szperać szukając rozrywki w Internecie, zacznij BYĆ a wraz z Tobą pojawią się na tym świecie prawdziwe, ludzkie wartości i dzieła, zamiast tych nędznych, pospolitych, powszechnych, masowych śmieci.
==
Jesteś tym, czym sąTwoje myśli. Jak świadomie wymyślić sobie lepszą przyszłość - Autorka udowadnia, że Twoje życie może stać się cudem, jeśli weźmiesz je w swoje ręce lub koszmarem, jeżeli pozwolisz aby to warunki zewnętrzne kierowały Tobą. Czas byś zrozumiał charakter energetyczny myśli i to, jak wpływają one na świat fizyczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz