Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Odnaleźć samego siebie

Świat pełen jest dźwięków, smaków, zapachów, zjawisk wzrokowych, dotykowych. Przeżywamy myśli, emocje, marzymy, złościmy się, kochamy, rozczarowujemy się i cierpimy.
Ten mówi to, tamten coś innego. Jedna religia głosi jedno, druga drugie, trzecia trzecie. Jeden filozof zaprzecza drugiemu, trzeci im obu.
Hałas, chaos, harmider.
Nadstawiamy ucha - może stąd dotrze do nas prawda. Wlepiamy oczy - może zobaczymy wreszcie to, czego szukamy.
Dotykamy ludzi, czasami w miejscach intymnych - może tak uda nam się dotrzeć do jądra tajemnicy? Odkryć istotę życia? Przestać czuć się trupem?
Nic z tego. Nic na zewnątrz nie działa, nie satysfakcjonuje, nie spełnia, nie uszczęśliwia. Wszystko starzeje się, marnieje i przemija.
Gubimy się w tym gąszczu zjawisk ciała i umysłu. Odchodzimy daleko od siebie stale tęskniąc za sobą.
Głupi nauczyciele masowi wmówili nam, że za mało drążymy świat zewnętrzny, jeszcze się za mało zaangażowaliśmy w religie, polityki czy życie rodzinne.
To wszystko jest złudne. Wydaje Ci się, że stanowi Twoje status quo, podczas gdy staje się podstawą duchowej ruiny.
Kiedy wreszcie zrozumiemy, że tęsknotę do siebie można spełnić tylko w sobie? Że nie w świecie? Że nic, co daje Kultura i Natura nie jest w stanie jej zaspokoić? Że musimy się odwrócić od wszystkiego, co na zewnątrz, usiąść gdzieś, przymknąć oczy, wziąć głębszy wdech i połączyć się ze swoją jaźnią?
Tylko w relacji z nią można usunąć nieustanny niepokój, lęk, który przejawia się przez wszystkie nasze dążenia. Lęk samozagubienia.

1 komentarz:

  1. Cudowny tekst. Bardzo pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój.

    OdpowiedzUsuń