Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Zdrowe żywienie - ukłon w stronę tradycji i "Kuchenne rewolucje"

W ostatnich dniach kręcono w moim małym Lubartowie odcinek "Kuchennych rewolucji" z Magdą Gessler oczywiście i idę dzisiaj wypróbować wietnamską kuchnię. Wcześniej była tam kuchnia chińska - pseudo-chińska, choć niekiedy niezła. Kucharzem jest Wietnamczyk, więc Magda Gessler postawiła na tradycję.
Sądzę, że jest to bardzo dobra idea, ponieważ kuchnia tradycyjna rozwijała się w bliskości z Naturą. Ludzie chodzili boso po ziemi i spoglądali w gwiazdy. Doświadczali wielu zmian zewnętrznych i wewnętrznych, dlatego weryfikowali smaki, właściwości pokarmów o wiele bardziej, niż dzisiaj.
Dzisiaj wrzucamy byle co "na ruszt"' ba, sam tak nieraz robię, kupując coś instant. To nie jest ani mądre, ani zdrowe, ani nawet tanie. Najeść się "zupkami chińskimi" graniczy z cudem.
Byłem kiedyś w lubelskiej restauracji po wizycie Magdy Gessler i naprawdę smakowało. Mam nadzieję, że PHUC PHUC (bo tak się nazywa teraz "Ognisty Smok") będzie miejscem, gdzie można zamówić coś na dowóz, bo akurat nie przepadam za siedzeniem w jadłodajniach.
Gdyby ktoś chciał wpaść do baru po drodze (trasa Lublin-Białystok), to podaję adres mapy i link do informacji o tym, co tam zrobiono w zeszłym tygodniu. Zaznaczam, że mnie tam raczej nie zastanie, choć ponoć miejsce jest przytulne i klimatyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz