Zmiana na 2018 - Zapraszam na nową stronę wwwKlinikaHuny.pl - uzdrawianie na odległość, i na www.MuninSzaman.pl


Znajdź swoje centrum

Najbardziej kluczową dla Twojego życia sprawą jest to, co robisz ze swoją uwagą, świadomością. Świadomość nie jest umysłem ani ciałem. To od niej zależy wszystko, co osiągasz w jednym i drugim.
Od tego, gdzie przykuwasz świadomość zależy co widzisz, jakie rodzaje energii wzbudzasz, na co się otwierasz i na co zamykasz.
Co się dzieje z Twoją świadomością teraz? Gdzie ona w ogóle jest?
Bywa, że podróżuje ona wraz z naszymi myślami, oddziela się od teraźniejszości i naszego wnętrza. Przebywa we wspomnieniach, marzeniach albo po prostu wyobrażeniach.
Powinniśmy ściągać ją do naszego centrum. Służą temu różne techniki medytacji, ale można to robić bez technik.
Kiedy błądzimy w umyśle, błądzimy i w ciele. Ciało reaguje na wszystko, co robi umysł, nie rozróżniając między jawą a snem, iluzją i rzeczywistością. Kiedy uwaga podąża za myślami, ciało podąża za uwagą. Energia podąża za uwagą a energia steruje ciałem poprzez system czakr.
Nasze własne pomieszane myśli sprawiają, że czujemy się źle, patrzymy na świat pesymistycznie. Rozregulowują nasz organizm, układ hormonalny. Czakry wpływają mocno na gruczoły dokrewne, które decydują o fizycznym samopoczuciu.
Będziesz czuł się dużo lepiej i będziesz zdrowszy, jeśli przestaniesz podążać za myślami i będziesz sprowadzał świadomość do swojego centrum. Jeśli chcesz nauczyć się technik medytacji, zapraszam na swoje zajęcia online, w artykule nie da się przekazać tej wiedzy tak, aby skutecznie działała.
Bez technik jednak po prostu wycofuj swoją świadomość z mętliku umysłowego. Możesz sprowadzać ją do obszaru klatki piersiowej, czakry serca kiedy leżysz, siedzisz, idziesz, stoisz.
Wykorzystaj też jeśli chcesz poznane techniki relaksacji oddechowej i generalnie skupienie na oddechu. Samo to zaprowadzi Cię do źródła świadomości, czyli do jaźni.
Przestaniesz czuć się zagubiony w życiu. Odnajdziesz siebie i moc, by skutecznie stawiać mu czoła.
To sprawia, że medytacja to najbardziej praktyczna rzecz na świecie.
Cały dramat naszego życia zaczyna się i kończy wewnątrz, w relacji świadomość-centrum. Świat zewnętrzny nie jest twórcą naszego szczęścia i nieszczęścia.
==
Dla osób, które chcą poznać pewne formy minimedytacji można polecić książkę Naucz się medytować Erica Harrisona oraz Codzienną medytację OM Madisyn Tylor. Przede wszystkim jednak sugeruję naukę indywidualną, na żywo, której nic nie zastąpi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz